Հայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճել միջազգային մրցաշարում
Հայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճել Անապայում կայացած Նիկոլայ Պավլյուկովի անվան միջազգային մրցաշարում: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
Նշվում է, որ Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ մրցավայր մեկնած մեր ընտրանուց պատվո հարթակի ամենավերին աստիճանին է կանգնել 51 կգ քաշային Ռուդոլֆ Գարբոյանը: Նրա եղբայրը՝ 54 կգ քաշային Ռուբեն Գարբոյանը, արժանացել է արծաթե պարգևի, իսկ 67 կգ քաշային Արարատ Հարությունյանը, 92 կգ քաշային Հովհաննես Փափազյանը, 60 կգ քաշային Էլիդա Քոչարյանն ու 63 կգ քաշային Սոնա Հարությունյանը նվաճել են բրոնզե մեդալներ:
Թիմային հաշվարկում մեր ընտրանին գրավել է 2-րդ տեղը: Միջազգային այս մրցաշարին նախորդել էր նաև համատեղ ուսումնամարզական հավաք։ Մեր բռնցքամարտիկները նախապատրաստվում են Մոնտենեգրոյում կայանալիք մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը:

На прошедшем в Анапе международном турнире имени Николая Павлюкова армянские боксеры завоевали 6 медалей. Об этом сообщает Федерация бокса Армении.
Отмечается, что Рудольф Гарбоян в весовой категории 51 кг стоял на верхней ступеньке почетного помоста от нашей сборной, возглавляемой Кареном Агамаляном. Его брат Рубен Гарбоян в весовой категории 54 кг завоевал серебряную медаль, а Арарат Арутюнян в весовой категории 67 кг, Оганес Папазян 92 кг, Элида Кочарян 60 кг и Сона Арутюнян 63 кг завоевали бронзовые медали.
Наша сборная заняла 2 место в командном зачете. Этому международному турниру также предшествовал совместный сбор. Наши боксеры готовятся к чемпионату Европы среди юношей до 22 лет, который пройдет в Черногории.