Հայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճել միջազգային մրցաշարում
Հայ բռնցքամարտիկները 6 մեդալ են նվաճել Անապայում կայացած Նիկոլայ Պավլյուկովի անվան միջազգային մրցաշարում: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
Նշվում է, որ Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ մրցավայր մեկնած մեր ընտրանուց պատվո հարթակի ամենավերին աստիճանին է կանգնել 51 կգ քաշային Ռուդոլֆ Գարբոյանը: Նրա եղբայրը՝ 54 կգ քաշային Ռուբեն Գարբոյանը, արժանացել է արծաթե պարգևի, իսկ 67 կգ քաշային Արարատ Հարությունյանը, 92 կգ քաշային Հովհաննես Փափազյանը, 60 կգ քաշային Էլիդա Քոչարյանն ու 63 կգ քաշային Սոնա Հարությունյանը նվաճել են բրոնզե մեդալներ:
Թիմային հաշվարկում մեր ընտրանին գրավել է 2-րդ տեղը: Միջազգային այս մրցաշարին նախորդել էր նաև համատեղ ուսումնամարզական հավաք։ Մեր բռնցքամարտիկները նախապատրաստվում են Մոնտենեգրոյում կայանալիք մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը:

Armenian boxers won 6 medals in the international tournament
Armenian boxers won 6 medals at the Nikolay Pavlyukov international tournament in Anapa. The Boxing Federation of Armenia informs about this.
It is noted that 51 kg Rudolph Garboyan stood on the top step of the honor platform from our team headed by Karen Aghamalyan. His brother, Ruben Garboyan, weighing 54 kg, won a silver medal. In contrast, Ararat Harutyunyan, weighing 67 kg, Hovhannes Papazyan, weighing 92 kg, Elida Kocharyan, weighing 60 kg, and Sona Harutyunyan, weighing 63 kg, won bronze medals.
Our selection won the 2nd place in the team calculation. A joint training camp also preceded this international tournament. Our boxers are preparing for the U-22 European Championship in Montenegro.