«Թող վաղը երեխաները դպրոց գնան «Ատլետիկոյի» մարզաշապիկով». Մորատան՝ «Ռեալի» դեմ տարած հաղթանակի մասին
Ալվարո Մորատան «Ռեալի» նկատմամբ դերբիում տարած հաղթանակից հետո կիսվել է էմոցիաներով:
Լա լիգայի 6-րդ տուրում «Ատլետիկոն» 3:1 հաշվով հաղթեց «Ռեալին»: Մորատան դուբլի հեղինակ դարձավ․
«Ես շատ ուրախ եմ բոլորի համար, և ես դա ասել եմ օրերս տված հարցազրույցում։ Երկրպագուները պետք է խաղային ամենակարևոր դերը խաղան, այդպես էլ ստացվեց։ Մենք միասին ենք. ֆուտբոլիստները խաղադաշտում են, իսկ նրանք՝ տրիբունաներում։
Մենք պետք է ֆուտբոլ խաղանք, և մենք դա շատ լավ գիտենք։ Նման թիմերի դեմ չի կարելի խաղալ 150 տոկոսով, պետք է մի փոքր վերականգնվել, բայց մենք կարող ենք դա անել նաև գնդակով։
Ես պետք է ինձ կարևոր զգամ, և այս տարի ես ինձ ավելի կարևոր եմ զգում, քան երբևէ: Հուսով եմ, որ մենք կշարունակենք հաղթել, քանի որ ես շատ եմ ցանկանում նվաճել գավաթը «Ատլետիկոյի» հետ։
Թող վաղը երեխաները դպրոց գնան «Ատլետիկոյի» մարզաշապիկով և հպարտանան մեզանով», – ասել է հարձակվողը DAZN-ին տված հարցազրույցում:

"Let the children go to school tomorrow wearing the Atlético shirt." Morata on the victory against Real Madrid
Alvaro Morata shared his emotions after the derby victory over Real Madrid.
In the 6th round of La Liga, "Atletico" beat "Real" with a score of 3:1. Morata became the author of a double.
"I am very happy for everyone, and I said that in an interview the other day. The fans had to play the most crucial role in the game, and they did. We are together. Football players are on the field, and they are in the stands.
We have to play football, and we know it very well. You can't play 150 percent against such teams; you need to recover a little, but we can do it with the ball as well.
I need to feel important; this year, I think it is more important than ever. I hope we will continue to win because I want to win the cup with Atlético.
Let the children go to school tomorrow wearing the "Atletico" shirt and be proud of us," the striker said in an interview with DAZN.