Ալոնսոն «Բավարիայի» գլխավոր մարզչի պաշտոնի հիմնական հավակնորդն է
«Բայերի» գլխավոր մարզիչ Խավի Ալոնսոն Թոմաս Տուխելի հեռանալու դեպքում կդառնա «Բավարիայի» գլխավոր մարզչի հիմնական հավակնորդը․ հաղորդում է գերմանական «Բիլդ» պարբերականը:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ «Բավարիայի» ղեկավարները Ալոնսոյի մեծ երկրպագուներն են: Մյունխենի «Բավարիայի» նախագահ Կարլ-Հայնց Ռումենիգեն շատ բարձր է գնահատում 41-ամյա մասնագետի որակները, իսկ գործադիր տնօրեն Յան-Քրիստիան Դրեզենը տպավորված է նրա անձով և զարգացմամբ:
Ակումբի ղեկավարությունը նաև պաշտպան Յոսիպ Ստանիշիչին վարձավճարով ուղարկել է հենց «Բայեր», քանի որ լիովին վստահում է Ալոնսոյին, ով կօգնի ֆուտբոլիստին՝ դառնալ թոփ մակարդակի խաղացող:
Ալոնսոն «Բայերը» գլխավորել է 2022 թվականի հոկտեմբերին։ Նախորդ մրցաշրջանում նրա գլխավորությամբ թիմը 50 միավորով զբաղեցրել է 6-րդ հորիզոնականը: Իսպանացի մասնագետի պայմանագիրն ակումբի հետ նախատեսված է մինչև 2026 թվականի ամառը:

Alonso is the leading contender for the head coach position at "Bayern."
The German "Bild" periodical reports that "Bayern" head coach Xavi Alonso will become the leading contender for "Bayern" head coach if Thomas Tuchel leaves.
According to the source, the leaders of "Bavaria" are big fans of Alonso. Bayern Munich president Karl-Heinz Rummenigge highly appreciates the qualities of the 41-year-old specialist, and CEO Jan-Christian Dresen is impressed by his personality and development.
The club management also sent the defender Josip Stanisic on loan to Bayer because they fully trust Alonso, who will help the player become a top-level player.
Alonso headed "Bayern" in October 2022. Under his leadership, the team took 6th place in the previous season with 50 points. The contract of the Spanish specialist with the club is scheduled until the summer of 2026.