ՈւԵՖԱ-ն գործ է հարուցել Պետրակովի և ՀՖՖ-ի դեմ
ՈւԵՖԱ-ն գործ է հարուցել Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի դեմ ԵԱ-2024-ի ընտրական փուլի 6-րդ տուրի՝ Խորվաթիայի հավաքականի հետ խաղից հետո (0:1)․ հայտնում է կազմակերպության պաշտոնական կայքը:
Մասնագետին մեղադրում են հանդիպման մեկնարկը հետաձգելու մեջ։ Մեղադրանքներ են առաջադրվել նաև Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի դեմ՝ մարզադաշտում հասարակական անցումներն արգելափակելու, քաղաքական բնույթի սադրիչ հաղորդագրություններ, պիրոտեխնիկա կիրառելու և խաղն ուշ սկսելու համար:
Այս պահին Հայաստանի հավաքականը D խմբի մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է երրորդ տեղը՝ իր ակտիվում ունենալով 7 միավոր: Մրցաշարային աղյուսակը գլխավորում է Խորվաթիայի հավաքականը՝ 10 միավորով: Նույնքան միավոր ունի նաև Թուրքիայի ազգային հավաքականը, որը երկրորդ տեղում է։

УЕФА открыл дело против Петракова и ФФА
УЕФА возбудил дело против главного тренера сборной Армении Александра Петракова после матча с Хорватией в 6-м туре отборочного раунда чемпионата Европы-2024 (0:1). Об этом сообщает официальный сайт организации .
Специалиста обвиняют в задержке начала заседания. В адрес Федерации футбола Армении также были выдвинуты обвинения в блокировании общественных выходов на стадионе, использовании провокационных политических посланий, использовании пиротехники и позднем начале игры.
На данный момент сборная Армении занимает третье место в турнирной таблице группы D, имея в активе 7 очков. Сборная Хорватии возглавляет турнирную таблицу с 10 очками. Такое же количество очков имеет сборная Турции, идущая на втором месте.