Լիոնել Մեսսին ԱՄՆ-ում 10,8 մլն դոլարով առանձնատուն է գնել
Ինչպես հաղորդում է անշարժ գույքի նորությունների ոլորտում մասնագիտացած «The Real Deal» կայքը, Մեսսին և նրա կինը՝ Անտոնելա Ռոկուցոն, առանձնատուն են գնել Ֆորտ Լոդերդեյլ քաղաքի ափամերձ հատվածում:
Շինության մակերեսը կազմում է 975 քմ։ Այն գտնվում է օվկիանոսի ափին, ունի 8 ննջասենյակ, մարզասրահ, մերսման սենյակ, լողավազան։ Տանտերերը անմիջական հասանելիություն կունենան երկու նավամատույցներին։
Տունը կառուցվել է 1988 թվականին և ընդլայնվել է 2000 թվականին։ Նախկին տանտերերը նախորդ տարի այն գնել են 9 միլիոն դոլարով և վաճառել Մեսսիի ընտանիքին 10,8 միլիոն դոլարով:
Նշվում է, որ առանձնատունը գտնվում է «Դրայվ Փինք» մարզադաշտից և հարակից «Ինտեր Մայամիի» մարզաբազայից մոտ 5 մղոն հեռավորության վրա:
Ֆորտ Լոդերդեյլը առողջարանային քաղաք է Հարավային Ֆլորիդայի արևելյան ափին և գտնվում է Մայամի և Ուեսթ Փալմ Բիչ քաղաքների միջև:

Lionel Messi bought a mansion in the USA for 10.8 million dollars
As reported by "The Real Deal," a website specializing in real estate news, Messi and his wife, Antonella Roccuzzo, bought a mansion in the coastal area of Fort Lauderdale.
The area of the building is 975 square meters. It is located on the ocean coast and has eight bedrooms, a gym, a massage room, and a swimming pool. Homeowners will have direct access to both piers.
The house was built in 1988 and expanded in 2000. The previous owners bought it for $9 million last year and sold it to Messi's family for $10.8 million.
The mansion is said to be about 5 miles from Drive Pink Stadium and the adjacent Inter Miami Stadium.
Fort Lauderdale is a resort town on South Florida's east coast, located between Miami and West Palm Beach.