Վրացի ֆուտբոլիստը տեղափոխվել է Ամստերդամի «Այաքս»
Ամստերդամի «Այաքսը» հայտարարել է վրացի ֆուտբոլիստ Ժորժ (Գեորգի) Միկաուտաձեի տրանսֆերի իրականացման մասին։
«Ժորժը՝ մեր հաջորդ վրացին», -ասվում է ակումբի X-ի էջում արված գրառման մեջ:
Ավելի վաղ ամստերդամյան ակումբում խաղացել է Շոթա Արվելաձեն. 1997-2001 թվականներին նա «Այաքսի» կազմում անցկացրել է 125 հանդիպում՝ դառնալով 72 գոլի հեղինակ:
Հիշեցնենք, որ Ժորժ Միկաուտաձեն ծնվել է Ֆրանսիայում։ Նախորդ մրցաշրջանում նա հանդես է եկել «Մետցի» կազմում։ 22-ամյա հարձակվողը ֆրանսիական Լիգա 2-ի 37 խաղերում դարձել է 23 գոլի և 8 գոլային փոխանցման հեղինակ և օգնել ակումբին՝ վաստակել բարձրագույն խմբում հանդես գալու իրավունք: Լիգա 1-ի ընթացիկ մրցաշրջանի 3 տուրերում Միկաուտաձեն հասցրել է հեղինակել երկու գնդակ և մեկ արդյունավետ փոխանցում կատարել:

The Georgian football player moved to Amsterdam "Ajax"
The Amsterdam "Ajax" has announced the transfer of Georgian football player George (Georgi) Mikautadze.
"George, our next Georgian," says a post on the club's X page.
Earlier, Shota Arveladze played in the Amsterdam club. In 1997-2001, he played 125 matches for Ajax, scoring 72 goals.
It should be noted that Georges Mikautadze was born in France. In the previous season, he played for Metz. The 22-year-old forward scored 23 goals and provided eight assists in 37 games in French Ligue 2 to help the club earn promotion to the top flight. In 3 rounds of the current League 1 season, Mikautadze scored two goals and made one assist.