Ռումենիգեն խոսել է Քեյնի տեղափոխության մասին
Մյունխենի «Բավարիայի» նախագահ և ՈւԵՖԱ-ի գործադիր կոմիտեի անդամ Կարլ-Հայնց Ռումենիգեն խոսել է Անգլիայի հավաքականի հարձակվող Հարի Քեյնի տրանսֆերի կարևորության մասին, ով գերմանական ակումբ է տեղափոխվել ավելի քան 100 մլն եվրոյի դիմաց:
«Հարի Քեյնը մեզ պետք էր մի շարք պատճառներով։ Ի վերջո, բանակցությունների ընթացքում ես նաև ասացի, որ լիովին բաց եմ. տասը միլիոն եվրոն այլևս չպետք է խոչընդոտի այս տրանսֆերին: Քանի որ Հարի Քեյնը, բացի իր մարզական հատկություններից, մեզ հետ է բերում ևս մեկ շատ կարևոր բան՝ հիերարխիա»,- Ռումենիգեի խոսքը մեջբերել է Bild-ը։
Հիշեցնենք, որ Քեյնը 100 մլն եվրոյի դիմաց «Բավարիա» է տեղափոխվել անգլիական «Տոտենհեմից»՝ ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ։

Rummenigge spoke about Kane's move
Karl-Heinz Rummenigge, the president of "Bayern Munich" and a member of the UEFA executive committee, spoke about the importance of the transfer of Harry Kane, the striker of the English team, who moved to the German club for more than 100 million euros.
"We needed Harry Kane for a number of reasons. Finally, during the negotiations, I also said that I am completely open. ten million euros should no longer stand in the way of this transfer. Because Harry Kane, in addition to his athletic qualities, brings us another very important thing: hierarchy," Rummenigge was quoted as saying by Bild.
It should be noted that Kane moved to "Bavaria" from the English "Tottenham" for 100 million euros during the summer transfer window.