«Նոա» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատերը փոխվել է
Հայաստանի Պրեմիեր լիգան ներկայացնող «Նոա» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատերը փոխվել է։ Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: ՆՈԱ հոլդինգի նախագահ Ռոման Գևորկյանը հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ տեղեկացնելով, որ ակումբը նոր սեփականատեր ունի՝ ի դեմս «Digitain» ընկերությունների խմբի նախագահ Վարդգես Վարդանյանի:
«Հարգելի՛ ընկերներ, գործընկերներ, երկրպագուներ, Հայաստանի ֆուտբոլային համայնք,
Շուրջ հինգ տարի ՖԱ «Նոա»-ն եղել է մեր հոլդինգի դրոշակակիրը, որի նշանի տակ միավորված են եվրոպական մի քանի ակումբներ։
Որպես հոլդինգի առաջին թիմ՝ ՖԱ «Նոա»-ն անցել է եվրոպական ֆուտբոլային ակումբի ձևավորման բոլոր փուլերը՝ ունենալով օրինաչափ հաջողություններ ու անխուսափելի սայթաքումներ, որոնցից էլ բաղկացած է ֆուտբոլը, ինչն, անկասկած, նպաստել է եվրոպական ֆուտբոլային ասպարեզ մուտք գործելուն։ Մենք մեր առջեւ դրեցինք հավակնոտ նպատակներ, որոնցից շատերին կարողացանք հասնել։ Հինգ տարվա ընթացքում «Նոա» ՖԱ-ն նվաճեց Հայաստանի գավաթն ու Սուպերգավաթը (մասնակցության առաջին տարում), երկու անգամ դարձավ երկրի փոխչեմպիոն և խաղաց ՈւԵՖԱ-ի Կոնֆերենցիաների գավաթում։ Բացի այդ, մեծ աշխատանք է կատարվել մանկապատանեկան ֆուտբոլի զարգացման գործում․ հարյուրավոր երիտասարդներ սկսեցին մարզվել «Նոա» ակադեմիայում, որտեղ ներդրվեց իսպանական «Վիլյառեալի» զարգացման մեթոդաբանությունը։ Սրանք հաղթանակների ու պարտությունների, հույսերի իրականացման տարիներ էին, «Նոա»-ն դարձավ ակումբ, որն իր արժանի տեղն է զբաղեցնում Հայաստանի ֆուտբոլային համայնապատկերում։
Շնորհակալ եմ ֆուտբոլիստներին, մարզչական շտաբի անդամներին և ակումբի ղեկավարությանը, բոլոր նրանց, ովքեր տարբեր ժամանակներում իրենց ուժը, եռանդն ու պրոֆեսիոնալիզմն են ներդրել  «Նոա»-ի կայացման գործում։
Այժմ «Նոա» ՖԱ-ի զարգացման հետագա վեկտորը կորոշի ակումբի նոր սեփականատերը՝ մեր վաղեմի բարեկամ գործարար և բարերար Վարդգես Վարդանյանը, ում ի թիվս այլոց պատկանում են Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի առաջատարներից Digitain ընկերությունների խումբը, ինչպես նաև Armenia Wine ընկերությունը. ձեռնարկություններ, որ վաղուց ապացուցել են, որ տիրապետում են իրական և երկարաժամկետ հաջողության հասնելու գաղտնիքին: Վստահ եմ, որ նոր սեփականատարերի հովանու ներքո ակումբն իր համար բարձ նշաձող կսահմանի ու կհասնի նորանոր հաջողություններ։
Իսկ մենք կշարունակենք լինել «ՆՈԱ»-ի հավատարիմ երկրպագու և ուրախանալ թիմի յուրաքանչյուր ձեռքբերումով»:

The owner of the "Noa" football club has changed
The club's press service reported that the owner of "Noa" football club representing the Premier League of Armenia has changed. Roman Gevorkyan, the president of NOA Holding, said that the club has a new owner, Vardges Vardanyan, the president of the "Digitain" group of companies.
"Dear friends, colleagues, fans, football community of Armenia,
For about five years, FC "Noa" has been the flag bearer of our holding, where several European clubs are united.
As the first holding team, FC Noah has gone through all the stages of forming a European football club, having legitimate successes and inevitable slip-ups, of which football consists, which undoubtedly contributed to the entry into the European football scene. We set ourselves ambitious goals, many of which we managed to achieve. Within five years, "Noa" FC won the Cup of Armenia and the Super Cup (in the first year of participation), twice became the vice-champion of the country, and played in the UEFA Conference Cup. In addition, a lot of work has been done in the development of youth football. Hundreds of young people began to train at the "Noa" Academy, where the Spanish "Villarreal" development methodology was introduced. These were the years of victories and defeats, the realization of hopes, "Noa" became a club that occupies its rightful place in the football panorama of Armenia.
I thank the players, members of the coaching staff, and the club's management, all of whom, at different times, invested their strength, energy, and professionalism in the establishment of "Noa."
Now, the future vector of the development of "Noa" FC will be determined by the club's new owner, our long-time friend, businessman, and philanthropist Vardges Vardanyan, who, among others, owns the Digitain group of companies, one of the leaders in Armenia's high-tech sector, as well as the Armenia Wine Company. Businesses that have long proven to possess the secret to natural and long-term success. I am sure that under the auspices of the new owners, the club will set a high benchmark for itself and achieve recent achievements.