Իսպանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահը կարող է 15 տարով զրկվել ֆուտբոլային պաշտոն զբաղեցնելու հնարավորությունից
ՖԻՖԱ-ն մտադիր է Լուիս Ռուբիալեսին երկար ժամանակով հեռացնել ֆուտբոլից:
Ինչպես նշում է Daily Mail-ը, ՖԻՖԱ-ն պատրաստվում է հասնել նրան, որ Իսպանիայի ֆուտբոլի թագավորական ֆեդերացիայի նախագահին թույլ չտան 15 տարի աշխատել մարզաձևում: Սա Իսպանիայի հավաքականի ֆուտբոլիստուհի Ջենիֆեր Հերմոսոյին համբուրելու հետ կապված պատժի առավելագույն թույլատրելի ժամկետն է։
Օգոստոսի 26-ին ՖԻՖԱ-ն արդեն 90 օրով հեռացրել էր Ռուբիալեսին՝ կարգապահական գործ հարուցելով «վիրավորական վարքագիծ և արդար խաղի սկզբունքների խախտում» հոդվածով:

The president of the Spanish Football Federation can be deprived of the opportunity to hold a football position for 15 years.
FIFA intends to ban Luis Rubiales from football for a long time.
According to the Daily Mail, FIFA will prevent the Royal Spanish Football Federation president from working in the sport for 15 years. This is the maximum permissible term of punishment for kissing Jennifer Hermoso, a soccer player on the Spanish national team.
On August 26, FIFA suspended Rubiales for 90 days, initiating a disciplinary case under the article "offensive behavior and violation of the principles of fair play."