Վինիսիուսի ազդրի վնասվածքը լուրջ է
Մադրիդի «Ռեալի» վինգեր Վինիսիուսը «Սելտայի» հետ խաղում (1:0) ստացած ազդրի վնասվածքի պատճառով կարող է մինչև մեկ ամիս դուրս մնալ խաղադաշտից: Այս մասին հայտնում է El Chiringuito TV-ն։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ ազդրի վնասվածքը, որը բրազիլացին ստացել էր «Սելտայի» հետ խաղի հենց սկզբում, ավելի լուրջ է եղել, քան ենթադրվում էր ի սկզբանե: Ենթադրվում է, որ ֆուտբոլիստը խաղից դուրս կմնա առնվազն մեկ ամիս:
Ավելի վաղ «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Կարլո Անչելոտին հայտնել էր, որ Վինիսիուսը, ամենայն հավանականությամբ, բաց կթողնի «Խետաֆեի» հետ ներքին առաջնության առաջիկա հանդիպումը:

Vinicius' hamstring injury is serious
El Chiringuito TV reported that Real Madrid" winger Vinicius may be out of the field for up to a month due to the thigh injury he received in the match with "Celta" (1:0).
According to the source, the thigh injury the Brazilian suffered at the beginning of the match against "Celta" was more severe than initially thought. The player is expected to be sidelined for at least a month.
Earlier, the head coach of "Real" Carlo Ancelotti said that Vinicius will likely miss the upcoming domestic league match with "Getafe."