«Լիվերպուլի» հարձակվող Մոհամեդ Սալահը մոտ ժամանակներս կարող է տեղափոխվել Սաուդյան Արաբիա:
Ինչպես հաղորդում է beIN Sports-ը, եգիպտացին համաձայնություն է տվել «Ալ Իթթիհադ» տեղափոխությանը: Այս պահին գործարքը կախված է «Լիվերպուլի» որոշումից։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Սաուդյան ակումբը ավելի քան 90 մլն եվրոյի առաջարկ է պատրաստում: Տրանսֆերը կարող է դառնալ ամենաթանկը Սաուդյան Արաբիայի առաջնության պատմության մեջ:
Եգիպտացու պայմանագիրը «Լիվերպուլի» հետ ուժի մեջ է մինչև 2025 թվականի ամառը: Սալահը «Լիվերպուլի» կազմում հանդես է գալիս 2017 թվականի ամռանից: Թիմի հետ նա հաղթել է Չեմպիոնների լիգայի 2018/2019 մրցաշրջանում։
Նշենք, որ «Ալ Իթթիհադում» հանդես են գալիս նաև Մադրիդի «Ռեալի» նախկին խաղացող, «Ոսկե գնդակի» 2022թ.դափնեկիր Քարիմ Բենզեման, «Չելսիի» ֆուտբոլիստ Ն' Գոլո Կանտեն, ինչպես նաև Սալահի նախկին ակումբակից Ֆաբինյոն:

Salah agrees to move to "Al Ittihad". beIN Sports
As reported by beIN Sports, the Egyptian agreed to the transfer to "Al Ittihad." Currently, the deal depends on the decision of "Liverpool."
Earlier, it became known that the Saudi club is preparing an offer of more than 90 million euros. The transfer could become the most expensive in the history of the Saudi Arabian league.
The Egyptian's contract with Liverpool runs until the summer of 2025. Salah has been playing for Liverpool since the summer of 2017. He won the Champions League with the team in the 2018/2019 season.
It should be noted that former Real Madrid player, 2022 Ballon d'Or winner Karim Benzema, Chelsea player N'Golo Kante, and Salah's former teammate Fabinho also play in Al Ittihad.