ՊՍԺ-ում վստահ են, որ Մբապեն այս տարի կմնա թիմում
Ֆրանսիական ՊՍԺ-ի ղեկավարությունը լիովին վստահ է, որ թիմի հարձակվող Կիլիան Մբապեն կմնա ակումբում: Այս մասին Twitter-ի իր էջում հայտնել է լրագրող Ֆլորիան Պլետենբերգը։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ ՊՍԺ-ի ղեկավարության մոտ նման տրամադրություններ են ի հայտ եկել Մբապեի և ակումբի նախագահ Նասեր Ալ-Խելայիֆի հետ զրույցից հետո: Փարիզցիները չեն ակնկալում, որ Մադրիդի «Ռեալը» հարձակվողի տեղափոխության առաջարկ կանի առաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում՝ մինչև տրանսֆերային պատուհանի փակումը:
Հիշեցնենք, որ հարձակվողի պայմանագիրը փարիզցիների հետ նախատեսված է մինչև 2024 թվականի հունիսը: Ավելի վաղ Մբապեն հրաժարվել էր 2024/2025 մրցաշրջանի համար պայմանագրի ավտոմատ երկարաձգման տարբերակից:

PSG are sure that Mbappe will stay in the team this year
French PSG management is confident that Kylian Mbappe will stay in the club. Journalist Florian Plettenberg announced this on his Twitter page.
According to the source, such sentiments appeared among the management of PSG after a conversation with Mbappé and club president Nasser Al-Khelaif. The Parisians do not expect Real Madrid to make a move for the striker in the next two weeks before the transfer window closes.
Remember that the attacker's contract with the Parisians is scheduled until June 2024. Mbappe refused the automatic contract extension option for the 2024/2025 season.