Դավիդ Սիլվան «Ռեալ Սոսիեդադում» կդառնա Զախարյանի մենթորը. Mundo Deportivo
«Ռեալ Սոսյեդադի» նախկին կիսապաշտպան Դավիդ Սիլվան կդառնա Մոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի մենթորը իսպանական ակումբ տեղափոխվելու դեպքում: Այս մասին հայտնում է Mundo Deportivo-ն։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Սիլվան, ով այս ամռանը ծնկի խաչաձև կապանների վնասվածքի պատճառով ավարտել է պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստի կարիերան, վնասվածքից հետո կապաքինվի «Ռեալ Սոսյեդադի» մարզաբազայում:
37-ամյա իսպանացին մենտոր կդառնա Զախարյանի համար, որի տրանսֆերը «Ռեալ Սոսյեդադ», ըստ վերջին տեղեկությունների, լիովին համաձայնեցված է: Սիլվան կօգնի հայ ֆուտբոլիստին մարզումների ժամանակ։

David Silva will become Zakharyan's mentor in Real Sociedad. Mundo Deportivo
Mundo Deportivo reported that former "Real Sociedad" midfielder David Silva will become the mentor of "Dynamo" Moscow midfielder Arsen Zakharyan if he moves to the Spanish club.
According to the source, Silva, who ended his career as a professional football player this summer due to an injury to the cruciate ligaments of the knee, will recover from the injury at the Real Sociedad training camp.
According to the latest information, the 37-year-old Spaniard will become a mentor for Zakharyan, whose transfer to Real Sociedad is fully agreed upon. Silva will help the Armenian football player during training.