Դե Խեան համաձայնվել է տեղափոխվել «Բավարիա»
Իսպանացի դարպասապահ Դավիդ Դե Խեան, ով ազատ գործակալի կարգավիճակ ունի, համաձայնվել է Մյունխենի «Բավարիա» տեղափոխությանը։ Հաղորդվում է, որ այն պահին, երբ «Չելսիի» դարպասապահ Կեպա Արիսաբալագան տեղափոխվեց Մադրիդի «Ռեալ», մյունխենյան ակումբը վերադարձել է նրա թեկնածությանը:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Դե Խեան «Բավարիայի» գլխավոր հավակնորդն է, եթե ակումբը համաձայնության չգա «Մանչեսթեր Սիթիի» դարպասապահ Շտեֆան Օրտեգայի հետ: Անձնական պայմանները խնդիր չեն դառնա Դե Խեայի և մյունխենյան ակումբի համար։
Հիշեցնենք, որ Դե Խեան անցած մրցաշրջանում «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կազմում բոլոր մրցաշարերում անցկացրել է 58 հանդիպում: Ֆուտբոլիստի պայմանագիրը «կարմիր սատանաների» հետ ավարտվել է այս տարվա հունիսի վերջին: Կողմերը որոշել են չերկարաձգել այն։

De Gea agreed to move to "Bayern"
Spanish goalkeeper David De Gea, who has the status of a free agent, has agreed to transfer to "Bavaria" Munich. It is reported that when Chelsea goalkeeper Kepa Arrizabalaga moved to Real Madrid, the Munich club returned to his candidacy.
According to the source, De Gea is the leading contender for "Bayern" if the club does not reach an agreement with "Manchester City" goalkeeper Stefan Ortega. Personal conditions will be acceptable for De Gea and the Munich club.
It is noteworthy that De Gea played 58 matches in all competitions for "Manchester United" last season. The player's contract with the "Red Devils" ended in June. The parties decided not to extend it.