Դեկուն՝ «Բարսելոնայի» սպորտային նոր տնօրեն
«Բարսելոնան» պայմանագիր է կնքել ակումբի պորտուգալացի նախկին ֆուտբոլիստ Դեկուի հետ։ Այս մասին հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը։ Պորտուգալացին նշանակվել է «Բարսելոնայի» սպորտային նոր տնօրեն:
Դեկոն պատասխանատու կլինի «Բարսելոնայի» սպորտային փիլիսոփայության ձևավորման, մարզչի և մարզչական շտաբի հետ թիմային աշխատանքի համար, ինչպես նաև կգլխավորի ակումբի սկաուտական բաժինը:
Նշենք, որ Լապորտան և Մատեո Ալեմանին մայիսի 2-ի համատեղ հայտարարության մեջ արդեն հայտնել էին, որ Ալեմանին ակումբում կմնա մինչև սպտեմբերի 2-ը՝ տրանսֆերային պատուհանի փակվելը։

"Barcelona" has signed a contract with the club's former Portuguese footballer, Deco. The club's official website reports on this. The Portuguese were appointed the new sports director of "Barcelona."
Deco will be responsible for shaping Barcelona's sporting philosophy, working with the coach and coaching staff as a team, and leading the club's scouting department.
It should be noted that Laporta and Mateu Alemany announced in a joint statement on May 2 that Alemany will stay at the club until September 2, when the transfer window closes.