Թուրքիայում պատրաստվում են Հայաստանի հետ պատասխան խաղին
Թուրքիայի սպորտի և երիտասարդության նախարար Օսման Աշքըն Բաքը պատգամավորների հետ Էսքիշեհիր քաղաք կատարած այցի ընթացքում մասնակցել է «2023թ. քաղաքային հանդիպումներ» ծրագրին: Այս մասին հաղորդում է ermenihaber.am-ը։
Մամուլի ասուլիսի ժամանակ թուրք նախարարն անդրադարձել է սեպտեմբերի 8-ին կայանալիք ֆուտբոլի Եվրոպայի 2024թ. առաջնության ընտրական մրցաշարի Թուրքիա-Հայաստան հանդիպմանը, որը տեղի է ունենալու Էսքիշեհիրում:
«‎Թուրքիա-Հայաստան խաղը շատ կարևոր է: Եթե այս խաղը հաղթենք, խմբում  շահեկան վիճակում  կհայտնվենք, անցողիկ դիրքում կլինենք: Այդ պատճառով հրավիրում ենք Էսքիշեհիրի բոլոր երկրպագուներին։ Կարծում եմ՝ դա կարևոր գործընթաց է»,- նշել է թուրք նախարարը:

Turkey is preparing for the return match with Armenia
Ermenihaber.am reported that Turkish Minister of Sports and Youth Osman Ashkin Bak participated in the "2023 City Meetings" program during his visit to the city of Eskişehir with the deputies.
During the press conference, the Turkish minister referred to the Turkey-Armenia match of the European Football Championship 2024 qualifying tournament to be held on September 8, which will take place in Eskişehir.
"The Turkey-Armenia game is very important. If we win this game, we will be in a winning position in the group, we will be in a temporary position. That's why we invite all Eskişehir fans. I think it is an important process," said the Turkish minister.