«Ուրարտուն» դրամատիկ պայքարում զիջում է Ռումինիայի չեմպիոնին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի առաջին խաղում «Ուրարտուն» Ռումինիայի Կոստանցա քաղաքում հյուրընկալվելիս մրցեց «Ֆարուլի» դեմ։ Հանդիպումն ավարտվեց ռումինական թիմի հաղթանակով՝ 3։2 հաշվով։ Նշենք, որ Երևանի թիմը երկուանգամ հաշվի մեջ առաջ անցավ, բայց չկարողացավ պահպանել առավելությունը։
Դմիտրի Գունկոյի թիմի գոլերը խփեցին Արտյոմ Մաքսիմենկոն ու Իվան Զոտկոն, իսկ «Ֆարուլի» գոլերը խփեցին Տուդոր Բելուցեն և 17-ամյա հարձակվող Ադրիան Մազիլուն։ 90+5-րդ րոպեին «Ֆարուլին» հաղթանակ պարգևեց Իոնուտ Լարիեի խփած գոլը։

"Urartu" loses to the champion of Romania in a dramatic battle (VIDEO)
In the first match of the second qualifying round of the Conference League, "Urartun" competed against "Farul" while visiting the city of Constanta, Romania. The game ended with the victory of the Romanian team, with a score of 3:2. It should be noted that the Yerevan team took the lead twice but could not keep the advantage.
Artyom Maksimenko and Ivan Zotko scored the goals of Dmitry Gunko's team, while " Farul " was achieved by Tudor Belutte and 17-year-old forward Adrian Mazilu. In the 90th+5th minute, the goal scored by Ionut Larie gave "Farul" a victory.