Հայ բռնցքամարտիկներն առնվազն երկու մեդալ են ապահովել Ռումինիայում
Ռումինիայում շարունակվում է բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունը։ Հայաստանն ապահովել է առնվազն երկու մեդալ։ Տիգրան Հովսեփյանը 1/4 եզրափակչում մեծ առավելությամբ պարտության է մատնել Հունգարիայի ներկայացուցիչ Դոմինիկ Գոմբաին և դուրս եկել կիսաեզրափակիչ: Հայ մարզիկը թե՛ տեխնիկապես, թե՛ ֆիզիկապես զգալի գերազանցե; է մրցակցին և մրցավարները 5:0 հաշվով հաղթանակը շնորհել են նրան:
75 կգ քաշային Ալբերտ Հարությունյանը հաղթել է վրացի մարզիկին և ապահովել Հայաստանի 2-րդ մեդալը Եվրոպայի առաջնությունում: Առաջին ռաունդում զիջելով 1:4 հաշվով՝ Հարությանը հավաքվել ու կամային բարձր որակներ դրսևորելով հաջորդ 2 ռաունդներում հաղթանակի նժարը թեքել է իր կողմն ու հաղթել 4:1 հաշվով: Ի դեպ՝ 3-րդ ռաունդում վրացի մարզիկը նաև նկատողություն է ստացել հայ բռնցքամարտիկին բռնելու համար:

Чемпионат Европы по боксу среди юниоров продолжается в Румынии. Армения обеспечила как минимум две медали. Тигран Овсепян в 1/4 финала с большим преимуществом обыграл представителя Венгрии Доминика Гомбу и вышел в полуфинал. Армянский спортсмен превзошёл соперника как технически, так и физически и судьи присудили ему победу со счетом 5:0.
75 кг Альберт Арутюнян победил грузинского спортсмена и обеспечил Армении вторую медаль на чемпионате Европы. Проиграв в первом туре со счетом 1:4, Арутян взял себя в руки и продемонстрировал высокую силу воли в следующих 2 раундах, переломил ход боя в свою пользу и одержал победу со счетом 4:1.