Հայտնի են «Կոնֆերենցիաների լիգայում» հայկական թիմերի մրցակիցները
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք Հայաստանը ներկայացնող 4 ակումբներ դուրս են եկել «Կոնֆերենցիաների լիգայի» 2-րդ փուլ։ Հայտնի են, թե մեր թիմերի մրցակիցները ովքեր են լինելու երկրորդ փուլում։
«Ուրարտուն» Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլում «Զրինսկիի» արգելքը չհաղթահարելուց հետո ԿԼ-ի որակավորման 2-րդ փուլում կմրցի Ռումինիայի չեմպիոն «Ֆարուլի» հետ։ Վարդան Մինասյանի գլխավորությամբ «Արարատ-Արմենիան» կմրցի հունական «Արիսի» դեմ։ «Փյունիկը» կխաղա Շվեդիան ներկայացնող «Կալմարի», իսկ «Ալաշկերտը»՝ հունգարական «Դեբրեցենի»։
Նշենք, որ դիմակայության առաջին հանդիպումները կկայանան հուլիսի 27-ին, իսկ պատասխան խաղերը` օգոստոսի 3-ին։ «Ալաշկերտն» ու «Արարատ-Արմենիան» առաջին հանդիպումները կանցկացնեն Երևանում, իսկ «Փյունիկը» և «Ուրարտուն»՝ դրսում. համապատասխանաբար՝ «Փյունիկը» կմեկնի Շվեդիա, իսկ «Ուրարտուն»՝ Ռումինիա։

Известны конкуренты армянских команд в «Лиге конференций»
Как мы уже сообщали, 4 клуба, представляющие Армению, вышли во 2-й раунд "Лиги конференций". Известно, кто будет соперником наших команд во втором туре.
«Урарту» сразится с чемпионом Румынии «Фарул» во 2-м раунде квалификации ЛК, не сумев преодолеть барьер «Зрински» в первом квалификационном раунде Лиги чемпионов. Под руководством Вардана Минасяна «Арарат-Армения» составит конкуренцию греческой «Арис». «Пюник» сыграет со шведским «Кальмари», а «Алашкерт» сыграет с венгерским «Дебреценом».
Стоит отметить, что первые матчи противостояния пройдут 27 июля, а ответные – 3 августа. «Алашкерт» и «Арарат-Армения» проведут свои первые матчи в Ереване, а «Пюник» и «Урарту» сыграют соответственно на выезде. «Пюник» отправится в Швецию, а «Урарту» — в Румынию.