«Անկեղծ ասեմ, ես սիրում եմ հայաստանցի ֆուտբոլիստներին». Օլիչը խոսել է Սպերցյանի հնարավոր տեղափոխության մասին
Խորվաթ հայտնի ֆուտբոլիստ Իվիցա Օլիչը խոսել է նաև հայ ֆուտբոլիստների և Սպերցյանի՝ թոփ-ակումբներից մեկը տեղափոխվելու հնարավորություններից։
«Անկեղծ ասեմ, ես սիրում եմ հայաստանցի ֆուտբոլիստներին։ Նախկինում նրանք շատ էին Ռուսաստանում, այժմ էլ։ Ինձ դուր է գալիս նրանց բնավորությունը՝ չեն ցանկանում պարտվել, պայքարում են և ամեն ինչ տալիս են խաղադաշտում։ Հայաստանը բնավորությամբ մի քանի որակյալ խաղացողներ ունի, այդ խաղացողները որոշակի որակներ ունեն։ Եթե հավաքականում լավ մթնոլորտ լինի, լավ արդյունք կունենան»,- ասել է Օլիչը։
Հարցին, թե ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների՝ Սպերցյանի նկատմամբ հետաքրքրություն են ցուցաբերում Մադրիդի «Ռեալը» և «Մանչեսթր Սիթին»։ Հնարավոր է «Կրասնոդարից» հետո տեղափոխվել նման թոփ-ակումբներ, Օլիչը նշել է, որ հնարավոր է։
«Ես կարծում եմ՝ այո: Սպերցյանն արդեն փորձառու ու բարձրակարգ խաղացող է։ Նա մի քանի տարի է, ինչ խաղում է ՌՊԼ-ում, խաղադաշտում տարբերություն է ստեղծում, հավաքականում լավ հանդիպումներ է անցկացրել ուժեղ թիմերի դեմ, ինչո՞ւ ոչ։ Կարծում եմ, որ նա կարող է թոփ ակումբներ գնալ»,- ավելացրել է խորվաթ նախկին ֆուտբոլիստը։

"To be honest, I love Armenian football players;" Olic spoke about the possible transfer of Spertsyan
The famous Croatian football player Ivica Olic also spoke about the possibilities of Armenian football players and Spertsyan moving to one of the top clubs.
"To be honest, I love Armenian football players. There were a lot of them in Russia before, and now too. I like their character: they don't want to lose, they fight and give everything on the field. Armenia has several quality players with character, these players have certain qualities. If there is a good atmosphere in the team, they will have a good result," Olic said.
To the question, according to the information circulating in the media, "Real Madrid" and "Manchester City" are showing interest in Spertsyan. It is possible to move to such top clubs after "Krasnodar", Olic noted that it is possible.
“I think so. Spertsyan is already an experienced and high-class player. He has been playing in the RPL for several years, he makes a difference on the field, he has had good matches against strong teams in the national team, why not? I think he can go to top clubs," added the former Croatian football player.