«Յուվենտուսը» դուրս է գալիս Սուպերլիգայի նախագծից
Թուրինյան ակումբը 2023թ. հունիսի 6-ի մամուլի հաղորդագրությունից հետո հայտարարել է, որ սկսել է համապատասխան ընթացակարգ։ «Յուվենտուսը» հայտնել է, որ քննարկումների շրջան է սկսել Մադրիդի «Ռեալի» և «Բարսելոնայի» հետ (ակումբներ, որոնք դեռ չեն հայտարարել Սուպերլիգայից դուրս գալու մտադրության մասին)։
«Նման քննարկումներից հետո, հաշվի առնելով Սուպերլիգայի նախագծի համար կիրառելի պայմանագրի պայմանների մեկնաբանման առկա անհամապատասխանությունները, «Յուվենտուսը» հաստատում է, որ նախաձեռնել է լիգայից դուրս գալու ընթացակարգ, բայց նաև ընդունում է, որ, պայմանագրի կիրառելի պայմանների համաձայն, նրա ելքը կավարտվի և ուժի մեջ կմտնի միայն այն դեպքում, եթե նախապես լիազորված լինի «Ռեալի», «Բարսելոնայի» և Սուպերլիգայի նախագծին մասնակցող մյուս ակումբների կողմից»,- ասվում է «բյանկոներիների» տարածած հաղորդագրության մեջ:

"Juventus" leaves the Super League project
After the June 6, 2023 press release, the Turin club announced that it had started the appropriate procedure. "Juventus" announced that it has started discussions with "Real" Madrid and "Barcelona" (clubs that have not yet announced their intention to leave the Super League).
"Following such discussions, given the existing inconsistencies in the interpretation of the terms of the contract applicable to the Super League project, Juventus confirms that it has initiated an exit procedure from the league but also acknowledges that, by the applicable terms of the contract, its exit will be completed and effective." only if it is authorized in advance by "Real," "Barcelona" and other clubs participating in the Super League project," the Bianconeri said in a statement.