Պաշտոնական. Վիտոր Ռոկեն՝ «Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստ
«Ատլետիկո Պարանաենսեի» հարձակվող Վիտոր Ռոկեն պայմանագիր է կնքել «Բարսելոնայի» հետ: Այս մասին հայտնում է իսպանական թիմի մամուլի ծառայությունը։ 18-ամյա բրազիլացին 2023/24 մրցաշրջանը վարձավճարով կխաղա գործող ակումբում։ Նոր ակումբի հետ Ռոկեն պայմանագիր է կնքել մինչև 2031թ․ ամառը։ Ֆուտբոլիստի հրաժարագինը կկազմի 500 մլն եվրո:
Վիտոր Ռոկեն «Ատլետիկոյում» խաղում է 2022թ․ ապրիլից, երբ «Կրուզեյրոյից» տեղափոխվեց 4,7 միլիոն եվրոյի դիմաց։ «Պարանաենսում» Ռոկեն 66 խաղում խփել է 22 գոլ և կատարել 9 գոլային փոխանցում։
Նշենք, որ «Բարսելոնայի» համար այս տեղափոխությունը երրորդն էր ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում: Ավելի վաղ ակումբը ազատ գործակալի կարգավիճակով ձեռք էր բերել Իլկայ Գյունդողանին («Մանչեսթեր Սիթի») և Ինիգո Մարտինեսին (Բիլբաոյի «Ատլետիկ»):

"Atletico Paranaense" forward Vitor Roque has signed a contract with "Barcelona." The press service of the Spanish team reported this. The 18-year-old Brazilian will play the 2023/24 season on loan at the current club. Roque signed a contract with the new club until the summer of 2031. The player's resignation will amount to 500 million euros.
Vitor Roque has been playing for "Atletico" since April 2022, when he moved from "Cruzeiro" for 4.7 million euros. Roque scored 22 goals and made 9 assists in 66 games in Paranaens.
It should be noted that this transfer was the third for "Barcelona" during the summer transfer window. The club acquired Ilkay Gundogan (Manchester City) and Inigo Martinez (Atletico Bilbao) as free agents.