Սպերցյանին ձեռք բերելու համար «Այաքսը» մի քանի ֆուտբոլիստ կվաճառի
«Այաքսն» աշխատում է «Կրասնոդարի» կիսապաշտպանի տրանսֆերի վրա, սակայն դեռևս հայտնի չէ, թե ակումբները երբ կկարողանան ձևակերպել տեղափոխությունը: Սկզբի համար հոլանդական ակումբը ցանկանում է վաճառել մի քանի ֆուտբոլիստների: Այս մասին հայտնել Է De Telegraaf-ի թղթակից Մայք Ֆերվեյը՝ Kick-off-ի հետ պոդկաստում։
Չեմպիոնների լիգայում չհայտնվելու պատճառով ակումբը կորցրել է 45 միլիոն եվրո։ «Այաքսը» մտադիր է վերականգնել կորուստները ֆուտբոլիստների, մասնավորապես՝ Մոհամեդ Կուդուսի և Կալվին Բասսիի վաճառքի հաշվին:
«Ես գիտեմ, որ «Այաքսը» ցանկանում է սկզբում վաճառել, իսկ հետո միայն խոշոր «գնումներ» անել։ Չգիտեմ՝ դա տեղի կունենա՞ այս շաբաթ․ աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Բոլորը հասկանում են, որ «Այաքսը» միլիոններ ունի իր հաշիվներում։ Ամեն ինչ հնարավոր է, ծախսերն արդեն հնարավոր են, բայց ակումբն իրեն այդպես չի պահի»,- ասել է Ֆերվեյը։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ «Կրասնոդարը» Սպերցյանի համար ցանկանում է ստանալ 12 միլիոն եվրո և բոնուսներ:

"Ajax" will sell several players to acquire Spertsyan
"Ajax" is working on transferring the "Krasnodar" midfielder, but it is not yet known when the clubs can formalize the transfer. For starters, the Dutch club wants to sell some players. De Telegraaf reporter Mike Fairway reported this in the Kick-off podcast.
The club lost 45 million euros due to not appearing in the Champions League. "Ajax" intends to recover the losses due to the sale of football players, particularly Mohamed Kudus and Calvin Bassey.
"I know that "Ajax" wants to sell first and then only make big "purchases," I don't know if it will happen this week. Works are in progress. Everyone understands that "Ajax" has millions in its accounts. Everything is possible, the expenses are already possible, but the club will not behave like that," Ferway said.
It was reported earlier that "Krasnodar" wants to receive 12 million euros and bonuses for Spertsyan.