«Ռեալը» 200 մլն է պատրաստել Մբապեի տրանսֆերի համար
Նշվում է, որ «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսն ու Մբապեն արդեն պայմանավորվածություն են ձեռք բերել 2024թ․ ամռանը ազատ գործակալի կարգավիճակով տեղափոխվելու վերաբերյալ: Սակայն Կիլիանի՝ ՊՍԺ ուղարկած նամակն ու ֆրանսիական ակումբի ազդանշանները հանգեցրել են նրան, որ հարձակվողի՝ տրանսֆերի շուրջ բանակցություններն արդեն այս ամառ ավելի ինտենսիվ են դարձել:
«Նրանք կսպասեն, մինչև Կիլիան Մբապեն կրկին կասի ՊՍԺ-ին, որ չի երկարաձգելու պայմանագիրը։ Նրանք չեն բանակցի ՊՍԺ-ի հետ։ Երբ Մբապեի մայրը հաստատի, որ պայմանագիրը չի երկարաձգվի, Մադրիդի «Ռեալը» կստանձնի «փրկչի» դերը։ Այս պահին 200 մլն եվրոն արդեն պատրաստ է», - հայտարարել է Պեդրերոլը։
Իսպանական As թերթն էլ գրում է, որ 200 մլն եվրոն մեկնարկային գինն է։ Նշվում է, որ Մբապեն ցանկանում է տեղափոխվել միայն «Ռեալ», և դա կարող է բանակցություններում օգնել «Մադրիդին»: Տրանսֆերային պատուհանի փակմանը մոտենալուն պես ՊՍԺ-ի ֆինանսական պահանջները կարող են նվազել:

"Real" prepared 200 million for the transfer of Mbappe
It is noted that the president of "Real" Florentino Perez and Mbappe have already reached an agreement in 2024 regarding moving as a free agent in the summer. However, the letter sent by Kylian to PSG and the signals from the French club have led to the striker's transfer negotiations becoming more intense this summer.
"They will wait until Kylian Mbappe tells PSG again that he will not renew his contract. They will not negotiate with PSG. When Mbappé's mother confirms that the contract will not be renewed, Real Madrid will assume the role of "savior." At this moment, 200 million euros are already ready," said Pedrerol.
The Spanish newspaper As also writes that 200 million euros is the starting price. It is said that Mbappe only wants to move to Real Madrid, which could help Madrid negotiate. As the transfer window closes, PSG's financial demands may decrease.