Հայտնի են հայկական թիմերի մրցակիցները եվրագավաթներում
Հունիսի 20-ին Շվեյցարիայի Նիոն քաղաքում կայացան ՈՒԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի և ՈՒԵՖԱ կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլի վիճակահանությունները:
Հայաստանի չեմպիոն «Ուրարտուն» կմրցի Բոսնիա և Հերցեգովինայի չեմպիոն «Զրինսկի» թիմի հետ։ Թիմերի առաջին հանդիպումը կկայանա հուլիսի 11-ին կամ 12-ին Երևանում, պատասխան հանդիպումը՝ հուլիսի 18-ին կամ 19-ին։
Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլում «Փյունիկի» մրցակիցը կլինի էստոնական «Նարվան», «Արարատ-Արմենիան» կխաղա ալբանական «Էգնատիայի դեմ», իսկ «Ալաշկերտը» կփորձի հաղթահարել  չեռնոգորական «Արսենալ Տիվատի» արգելքը:
Թիմերի առաջին հանդիպումները կկայանան հուլիսի 13-ին Երևանում, պատասխան հանդիպումները՝ հուլիսի 20-ին: Հաշվի առնելով, որ մեր 3 ակումբներն էլ ներկայացնում են Երևանը, հնարավոր է հանդիպման անցկացման օրվա կամ վայրի փոփոխություն ՈՒԵՖԱ-ի կողմից:

The opponents of the Armenian teams in the European Cups are known
On June 20, the draws for the first qualifying round of the UEFA Champions League and UEFA Conference League were held in Nyon, Switzerland.
The Armenia "Urartu" champion will compete with the Bosnia and Herzegovina winner, "Zrinski." The teams' first match will occur on July 11 or 12 in Yerevan, and the return match will be on July 18 or 19.
In the first round of conference league qualification, "Pyunik" will compete against Estonian "Narvan," "Ararat-Armenia" will play against Albanian "Egnatia," and "Alashkert" will try to overcome the ban of Montenegrin "Arsenal Tivat."
The first matches of the teams will take place on July 13 in Yerevan; the return matches will be on July 20. Considering that all 3 of our clubs represent Yerevan, UEFA can change the date or place of the meeting.