Մբապեն չի երկարաձգի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ. ակումբում զարմացած են
ՊՍԺ-ում զարմացած են Կիլիան Մբապեի՝ պայմանագիրը երկարաձգելուց հրաժարվելու մասին ակումբ ուղարկած որոշումից:
Այս տարվա օգոստոսի 1-ից հարձակվողի և փարիզցիների միջև համաձայնագիրը մինչև 2025-ի հունիս երկարաձգելու տարբերակն առանց այդ էլ ավտոմատ կերպով չեղարկվել է․ հաղորդում է ինսայդեր Ֆաբրիցիո Ռոմանոն:
Մբապեի գործող պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ նախատեսված է մինչև 2024 թվականի հունիսը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ակումբը մտադիր է այս ամռանը վաճառել Ֆրանսիայի հավաքականի 24-ամյա ֆուտբոլիստին (նրան անվճար չկորցնելու համար), բայց ոչ՝ «Ռեալին»:
ֆրանսիացի ֆուտբոլային փորձագետ Դանիել Ռիոլոն խոսել է ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեի շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին:
«ՊՍԺ-ն չէր սպասում, որ այսօր կստանա այդ նամակը: Դա մի տեսակ պատերազմի փոքրիկ հայտարարություն է։ Նրանք սարսափում են: Մբապեն հիմա հայտարարում է այդ մասին, քանի որ այլևս չի հավատում խոստումներին։ Նա այլևս չի հավատում նախագծին: Դա ամեն ինչ փոխում է ՊՍԺ-ի համար, նույնիսկ այն մարզչի որոնման մեջ, որի հետ բանակցություններ են ընթանում: Եթե ես լինեի ՊՍԺ-ի գլխավոր տնօրենը, ես հստակ որոշում կկայացնեի և ամռանը կվաճառեի Մբապեին: Դուք չեք կարող թողնել մի խաղացողի, ով հայտարարում է, որ անցկացնում է իր վերջին տարին»,- Ռիոլոյի խոսքը մեջբերում է Get French Football News-ը։

Mbappe will not renew his contract with PSG; they are surprised in the club
From August 1 of this year, the option to extend the agreement between the striker and the Parisians until June 2025 has been automatically canceled. Reports insider Fabrizio Romano.
Mbappe's current contract with PSG runs until June 2024.
Earlier, it became known that the club intends to sell the 24-year-old player of the French national team this summer (so as not to lose him for free), but not to "Real."
French football expert Daniel Riolo spoke about the situation surrounding PSG striker Kylian Mbappe.
"PSG did not expect to receive that letter today. It is a small declaration of war. They are terrified. Mbappe is announcing it now because he no longer believes in promises. He no longer believes in the project. That changes everything for PSG, even in the search for a coach they are negotiating with. If I were the general manager of PSG, I would make a clear decision and sell Mbappe in the summer. You cannot leave a player who says he is spending his last year," Riolo was quoted as saying by Get French Football News.