Մեսսիի նոր ակումբը մեկ օրում վաճառել է բոլոր տոմսերը մինչև մրցաշրջանի ավարտը
«Ինտեր Մայամի» ֆուտբոլային ակումբն արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի տրանսֆերից 24 ժամ անց վաճառել է MLS-ի բոլոր հանդիպումների բոլոր տոմսերը մինչև մրցաշրջանի ավարտը, այդ թվում՝ արտագնա խաղերի, հայտնում է AS-ը։
MLS-ի կանոնավոր առաջնության ավարտին մնացել է 12 խաղ։ Դեռ հայտնի չէ, թե երբ Մեսսին կնշի իր նորամուտը նոր ակումբում։ Վերավաճառողների կայքերում տոմսերի արժեքը հասնում է մինչև 3500 դոլարի։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 3-ին Մեսսին վերջին հանդիպումն է անցկացրել ՊՍԺ-ի կազմում, որին միացել էր 2021 թվականին։ Մինչ այդ հարձակվողն իր ողջ կարիերայի ընթացքում հանդես է եկել «Բարսելոնայում»:

Через 24 часа после перехода аргентинского нападающего Лионеля Месси футбольный клуб «Интер Майами» распродал все билеты на все матчи MLS до конца сезона, включая выездные матчи, сообщает AS.
В регулярном чемпионате MLS осталось 12 игр. Пока неизвестно, когда Месси дебютирует в новом клубе. Цена билетов на сайтах реселлеров доходит до 3500 долларов.
Напомним, 3 июня Месси провел последний матч за ПСЖ, в который перешел в 2021 году. До этого нападающий на протяжении всей карьеры играл в «Барселоне».