Լիոնել Մեսսին «Բարսելոնա» վերադառնալու համար պատրաստ է ամեն ինչի
Մեսսիի հայրը և Լեոն խնդրել են «Ալ Հիլալին» և «Ինտեր Մայամիին»՝ օգնել կազմակերպել «Բարսելոնա» տեղափոխությունը․ այս մասին հաղրոդում է Cadena SER-ը։
Այս պահին հայտնի չէ, թե այդ ակումբներն ինչպես կարող են մասնակցել տեղափոխության կազմակերպմանը։ Հաղորդվում էր, որ Մեսսին կարող է տեղափոխվել «Ինտեր Մայամի», այնուհետ վարձավճարով տեղափոխվել «Բարսելոնա»:
«Ալ Հիլալը» պատրաստ է Մեսսիին վճարել ավելի քան 300 միլիոն եվրո մեկ մրցաշրջանի համար, «Ինտեր Մայամին»՝ 50 միլիոն եվրո, առանց հովանավորչական պայմանագրերի: Բացի այդ, ամերիկյան ակումբը պատրաստ է Լեոյին դարձնել բաժնետերերից մեկը։
Ժոան Լապորտան վստահեցրել է Խորխե Մեսսիին, որ վերադառնալու դեպքում Լեոն կդառնա «Բարսելոնայի» ամենաբարձր վարձատրվող ֆուտբոլիստը: Դրան Մեսսի ավագը պատասխանել է, որ Լեոն պատրաստ է «Բարսայում» խաղալ նույնիսկ անվճար:

Lionel Messi is ready for anything to return to Barcelona
Cadena SER reports that Messi's father and Leo have asked Al Hilal and Inter Miami to help arrange a move to Barcelona.
It is yet to be known how these clubs can participate in the transfer organization. It was reported that Messi could move to Inter Miami, then move to Barcelona on loan.
Al Hilal is ready to pay Messi more than 300 million euros per season and Inter Miami 50 million euros without sponsorship contracts. In addition, the American club is prepared to make Leo one of the shareholders.
Joan Laporta has assured Jorge Messi that Leo will become Barcelona's highest-paid player if he returns. Messi answered that Leo is ready to play in "Barca" even for free.