Բենզեման հեռանում է «Ռեալից»՝ ապահովելով իր պատմական դերը ակումբի համար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մադրիդի «Ռեալում» 14 տարի անցկացնելուց հետո Կարիմ Բենզեման լքում է «արքայական ակումբը»: «Ռեալի» հետ ֆրանսիացին նվաճել է 25 տիտղոս: Սա ակումբի ռեկորդն է, որը ֆրանսիացին կիսում է Մարսելոյի հետ:
«Ատլետիկի» դեմ խաղը Բենզեմայի համար վերջինն էր «Ռեալի» մարզաշապիկով: Լեգենդը չկարողացավ հեռանալ հաղթական նոտայով, քանի որ հանդիպումն ավարտվեց ոչ-ոքի: Սակայն սա չխանգարեց ֆրանսիացուն՝ իր վերջին խաղում դառնալ գոլի հեղինակ։
74-րդ րոպեին Բենզեման փոխարինվեց, և «Բեռնաբեուն» ծափողջույններով ճանապարհեց լեգենդին։ Այս ընթացքում խաղը մի քանի րոպեով դադարեցվեց։
Նշենք, որ բոլոր մրցաշարերում անցկացրած 648 խաղում Քարիմ Բենզեման դարձել է 354 գոլի և 165 գոլային փոխանցման հեղինակ: Գոլերի այս քանակը նրան թույլ տվեց Մադրիդի պատմության բոլոր ռմբարկուների շարքում երկրորդ տեղը զբաղեցնել Կրիշտիանու Ռոնալդուից (450) հետո։
«Ռեալի» հետ ֆրանսիացին 5 անգամ նվաճել է չեմպիոնների լիգայի գավթը, 4 անգամ՝ «Լա Լիգան»: 2022 թվականին Բենզեման արժանացել է «Ոսկե գնդակի»։
Հաղորդվում է, որ Բենզեման պայմանագիր կկնքի Սաուդյան Արաբիայի «Ալ-Իթթիհադ»-ի հետ, որտեղ 2 մրցաշրջանի ընթացքում կստանա 200 միլիոն եվրո աշխատավարձ։

Karim Benzema leaves the royal club after spending 14 years in Real Madrid. The Frenchman won 25 titles with Real Madrid. This is the club record that the Frenchman shares with Marcelo.
The game against Atletico was the last for Benzema in the Real shirt. The legend couldn't leave on a winning note as the match ended in a draw. However, this did not stop the Frenchman from scoring a goal in his last game.
In the 74th minute, Benzema was replaced, and Bernabeu saw off the legend with applause. During this time, the game was stopped for several minutes.
It should be noted that Karim Benzema scored 354 goals and 165 assists in 648 games played in all competitions. This number of goals allowed him to take second place among all scorers in the history of Madrid, after Cristiano Ronaldo (450).
With Real Madrid, the Frenchman won the Champions League 5 times and La Liga 4 times. In 2022, Benzema won the Golden Ball.
It is reported that Benzema will sign a contract with "Al-Ittihad" of Saudi Arabia, where he will receive a salary of 200 million euros during two seasons.