Զլատան Իբրահիմովիչը հայտարարել է կարիերան ավարտելու մասին: 41-ամյա շվեդ հարձակվողն այդ մասին հայտնել է Ա Սերիայի «Միլան»-«Վերոնա» (3:1) խաղից հետո:
«Ես դժվարանում եմ շնչել, բայց ամեն ինչ կարգին է։ Այնքան շատ հիշողություններ կան «Սան Սիրոյում»։ Սկզբում նա ինձ սեր տվեց, իսկ հետո՝ երջանկություն։
Շնորհակալ եմ իմ ընտանիքին՝ համբերության համար: Շնորհակալ եմ իմ երկրորդ ընտանիքին՝ խաղացողներին, մարզչին, անձնակազմին, մենեջերներին։ Վերջապես, սրտանց ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել երկրպագուներին։
Ժամանակն է հրաժեշտ տալ ֆուտբոլին, բայց ոչ՝ ձեզ»,- ասել է «Միլանի» հարձակվողը:
Զլատանը պրոֆեսիոնալ կարիերան սկսել է 1999 թվականին։ Բացի «Միլանից» հանդես է եկել «Մալմյոյում», «Այաքսում», «Յուվենտուսում», «Ինտերում», «Բարսելոնայում», ՊՍԺ-ում, «Մանչեսթեր Յունայթեդում», «Լոս Անջելես Գելեքսիում»:
Իբրահիմովիչը Շվեդիայի հավաքականի կազմում անցկացրել է 122 հանդիպում և դարձել 62 գոլի հեղինակ. հավաքականում այս ռեկորդը չի գերազանցվել մինչև օրս:
Իր կարիերայի ընթացքում հարձակվողը նվաճել է 34 գավաթ․ 4-ը՝ «Այաքսի», 2-ը՝ «Յուվենտուսի» (այդ տիտղոսները չեղյալ են հայտարարվել), 5-ը՝ «Ինտերի», 5-ը՝ «Բարսելոնայի», 3-ը՝ «Միլանի», 12-ը՝ «ՊՍԺ» - ի, 3-ը՝ «Մանչեսթեր Յունայթեդի»։

"It's time to say goodbye to football, but not to you;" Ibrahimovic leaves big football (VIDEO)
Zlatan Ibrahimovic announced his retirement. The 41-year-old Swedish striker said this after the Serie A match between "Milan" and "Verona" (3:1).
"It's hard for me to breathe, but everything is fine. There are so many memories at San Siro. First, he gave me love and then happiness.
Thanks to my family for their patience. I thank my second family: players, coaches, staff, and managers. Finally, I want to thank the fans from the bottom of my heart.
It's time to say goodbye to football, but not to you," said the "Milan" striker.
Zlatan started his professional career in 1999. In addition to "Milan," he played in "Malmjo," "Ajax," "Juventus," "Inter," "Barcelona," PSG, "Manchester United," and "Los Angeles Galaxy."
Ibrahimovic played 122 matches in the Swedish national team and scored 62 goals. In the group, this record has remained intact to this day.
During his career, the forward won 34 cups. 4: Ajax, 2: Juventus (those titles were revoked), 5: Inter, 5: Barcelona, 3: Milan, 12 of "PSG," and 3 of "Manchester United."