«Նապոլիի» հետ նոր պայմանագրով Կվարացխելիայի աշխատավարձը կրկնակի կբարձրանա
Ինչպես հայտնում է Calciomercato-ն, կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել նոր պայմանագրի ստորագրման վերաբերյալ, որը նախատեսված կլինի մինչև 2028 թվականը: 22-ամյա ֆուտբոլիստի աշխատավարձը կբարձրանա մոտ երկու անգամ՝ հասնելով տարեկան 2,5 միլիոն եվրոյի։
Կվարացխելիայի ներկայիս պայմանագիրը «Նապոլիի» հետ նախատեսված է մինչև 2027 թվականը: Ֆուտբոլիստը նեապոլիտանական ակումբ է տեղափոխվել 2022 թվականի ամռանը։
Ընթացիկ մրցաշրջանում կիսապաշտպանը թիմի կազմում անցկացրել է 42 հանդիպում բոլոր մրցաշարերում, դարձել 14 գոլի և 17 գոլային փոխանցման հեղինակ: Transfermarkt պորտալը ֆուտբոլիստի արժեքը գնահատում է 85 մլն եվրո:

With the new contract with Napoli, Kvaratskhelia's salary will double
As reported by Calciomercato, the parties have reached an agreement on signing a new contract, which will be scheduled until 2028. The salary of the 22-year-old football player will increase almost twice, reaching 2.5 million euros per year.
Kvaratskhelia's current contract with Napoli runs until 2027. The player moved to the Neapolitan club in the summer of 2022.
In the current season, the midfielder played 42 matches for the team in all competitions and became the author of 14 goals and 17 assists. The Transfermarkt portal estimates the player's value at 85 million euros.