Գվարդիոլան ԱՊԼ լավագույն մարզիչ
Անգլիայի պրեմիեր լիգան Պեպ Գվարդիոլային ճանաչել է մրցաշրջանի լավագույն մարզիչ: «Մանչեսթեր Սիթին» իսպանացի մասնագետի գլխավորությամբ երրորդ անգամ անընդմեջ հաղթել է առաջնությունում:
Կատալոնացի մասնագետը 4-րդ անգամ արժանացավ մրցանակին։ Այս ցուցանիշով նա առաջ է անցել Ժոզե Մոուրինյոյից և Արսեն Վենգերից ու հետ է մնում միայն Ալեքս Ֆերգյուսոնից, ով այս մրցանակին արժանացել է 11 անգամ:
«Ես հիացած եմ, դա մեծ պատիվ է։ Խոստանում եմ, որ հաջորդ մրցաշրջանում մենք կրկին կպայքարենք տիտղոսի համար, որպեսզի ավելի հանրահայտ դարձնենք այս լիգան»,- ասել է «քաղաքայինների» գլխավոր մարզիչը:

Guardiola is the best EPL coach
The English Premier League recognized Pep Guardiola as the best coach of the season. Manchester City won the championship for the third time in a row under the leadership of the Spanish specialist.
The Catalan specialist won the award for the 4th time. With this indicator, he has surpassed Jose Mourinho and Arsene Wenger and is behind only Alex Ferguson, who won this award 11 times.
"I am delighted; it is a great honor. I promise that in the next season, we will fight for the title again to make this league more popular," said the head coach of "City."