«Ես ոգևորված եմ այս մեծ ակումբի մի մասը դառնալու համար». Հրանտ-Լեոն Ռանոս
Մյոնխենգլադբախի «Բորուսիան» ավարտին է հասցրել Մյունխենի «Բավարիայից» Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Հրանտ-Լեոն Ռանոսի տեղափոխության պայմանագիրը: 19-ամյա խաղացողը ամռանը կմիանա անվճար․ պայմանագիրն ստորագրվել է մինչև 2027թ․:
«Հրանտ-Լեոնը շատ հետաքրքիր և տաղանդավոր խաղացող է, ով կարող է խաղալ ինչպես 9 համարի, այնպես էլ հարձակողական կիսապաշտպանի դիրքում»,- ասել է «Բորուսիայի» մարզական տնօրեն Ռոլան Վիրկուսը․ «Նա շատ տպավորիչ մրցաշրջան է անցկացրել Ռեգիոնալ լիգայում և ցանկանում է մեզ հետ ավելի բարձր մակարդակով ցույց տալ իրեն, և մենք կօգնենք նրան դա անել»:
«Ես ոգևորված եմ այս մեծ ակումբի մի մասը դառնալու համար: Դա մեծ քայլ է իմ կարիերայում, որին կմոտենամ՝ լի մոտիվացիայով և նվիրվածությամբ»,- ասել է Ռանոսը պայմանագիրը ստորագրելիս․ «Ռոլանդ Վիրկուսը շատ ջանք է գործադրել համոզելու ինձ՝ տեղափոխվել «Բորուսիա»: Ցանկանում եմ վերադարձնել այդ վստահությունն ու դրսևորել ինձ մարզումների ու խաղերի ժամանակ՝ արագ գտնելով տեղս թիմում»,- Ռանոսի խոսքերն է մեջբերել «Բորուսիայի» պաշտոնական կայքը:

"I am excited to be a part of this great club;" Hrant-Leon Ranos
Borussia Mönchengladbach has completed the transfer contract of Hrant-Leon Ranos, a footballer of the Armenian national team, from "Bavaria" Munich. The 19-year-old player will join in the summer for free, the contract was signed until 2027.
"Hrant-Leon is an exciting and talented player who can play both as a number 9 and as an attacking midfielder," said the sporting director of "Borussia" Roland Virkus. "He has had an awe-inspiring season in the Regional League and wants to prove himself at a higher level with us, and we will help him do that."
"I am excited to be a part of this great club. It is a big step in my career, which I will approach with motivation and dedication," said Ranos upon signing the contract. "Roland Wirkus tried hard to convince me to move to Borussia." I want to return that confidence and prove myself during training and matches, quickly finding my place in the team," Ranos said on the official website of "Borussia."