«Մեզ չէր հաջողվում հարձակողական խաղ կառուցել». Կուրտուան «Սիթիի» դեմ խաղի մասին
Մադրիդի «Ռեալի» դարպասապահ Տիբո Կուրտուան հայտարարել է, որ Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակիչի «Մանչեսթեր Սիթիի» դեմ պատասխան խաղում մադրիդյան թիմի գլխավոր խնդիրը հարձակողական գծի անհաջող խաղն էր․ «Պետք էր պարզ փոխանցումներով խաղալ։ «Սիթին» անհավանական մրցաշրջան է անցկացնում, այդ թվում՝ ներքին առաջնությունում։ Այդ պատճառով մենք պետք է խաղայինք մաքսիմումով։
Գլխավոր խնդիրն այն էր, որ մեզ չէր հաջողվում հարձակողական խաղ կառուցել։ Մենք շահեկան պահեր չէինք ստեղծում, և «Սիթին» իրեն ավելի հարմարավետ էր զգում։ Թվում էր՝ մեր բախտը չի բերում։ Նրանք գոլ խփեցին, հետո Կրոսն իր հարվածով հարվածեց դարպասաձողին։ Նախորդ մրցաշրջանում մեզ բախտը ժպտաց նման մանրուքներում, իսկ այս մրցաշրջանում՝ ոչ։ Ընդմիջմանը մենք վստահ էինք, որ կարող ենք փոխել խաղի ընթացքը, բայց մենք փոխանցումներով չէինք խաղում, և դա մեզ վրա թանկ նստեց»,- Կուրտուայի խոսքը մեջբերել է ՈւԵՖԱ-ի կայքը։
Հիշեցնենք, որ երկու խաղերի արդյունքում «Մանչեսթեր Սիթին» դուրս եկավ Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ, որտեղ հունիսի 10-ին Ստամբուլում կմրցի Միլանի «Ինտերի» դեմ:

"We were not able to build an offensive game;" Courtois on the game against City
Real Madrid goalkeeper Thibaut Courtois stated that the main problem of the Madrid team in the second leg of the Champions League semi-final against Manchester City was the unsuccessful play of the offensive line. "It was necessary to play with simple passes. "City" is having an incredible season, including in the domestic league. That's why we had to play to the maximum.
The main problem was that we needed to be able to build an offensive game. We did not create winning moments, and "City" felt more comfortable. It seemed that we were not lucky. They scored, then Cross hit the post with his shot. Last season we were fortunate in such details, but not this season. At half-time, we were confident that we could change the course of the game, but we didn't play with passes, and it cost us dearly," Courtois said on the UEFA website.
Let's remind that as a result of two games, "Manchester City" reached the final of the Champions League, where they will compete against "Inter Milan" in Istanbul on June 10.