«Բարսելոնայի» հաղթական շքերթին մասնակցել է 76 հազար երկրպագու (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ինչպես հաղորդում է Marca-ն՝ վկայակոչելով ոստիկանության տվյալները, շքերթին մասնակցել է 76 հազար մարդ։ Թիմերի ավտոբուսները «Կամպ Նոուից» շարժվել են դեպի Հաղթական կամար։
Ֆուտբոլիստները շարֆեր և շապիկներ են նետել երկրպագուների ուղղությամբ: «Բլաուգրանայի» գլխավոր մարզիչ Չավին երկրպագուների հետ կիսվել է գարեջրի մի քանի տարաներով:
Նշվում է, որ Ֆրանկ Քեսիեն և Ռոբերտ Լևանդովսկին սիրով ցուցադրել են իրենց պարային հմտությունները, իսկ Ժյուլ Կունդեն շքերթին ժամանել է Ուսման Դեմբելեի մարզաշապիկով:
Հիշեցնենք, որ «Բարսելոնայի» կանանց թիմը 4-րդ անգամ անընդմեջ հաղթեց Իսպանիայի առաջնությունում, իսկ տղամարդկանց թիմը՝ 4 տարվա մեջ առաջին անգամ նվաճեց այն:

76 thousand fans participated in the Barcelona victory parade (VIDEO)
As Marca reports, citing police data, 76,000 people participated in the parade. Team buses have moved from Camp Nou to the Arc de Triomphe.
The players threw scarves and t-shirts at the fans. Blaugrana head coach Xavi shared several beer cans with the fans.
Franck Kessier and Robert Lewandowski are said to have shown off their dancing skills, while Jules Cundet arrived at the parade wearing an Ousmane Dembele shirt.
It should be noted that Barcelona women's team won the Spanish championship for the 4th time in a row, and the men's team won it for the first time in 4 years.