Հավաքական հրավիրելու համար ՀՖՖ-ն բանակցում է «Սպարտակի» հայ ֆուտբոլիստի հետ
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի (ՀՖՖ) ներկայացուցիչները կապ են հաստատել Մոսկվայի «Սպարտակի» սան Ստեփան Հովհաննիսյանի հետ՝ Հայաստանի քաղաքացիություն ընդունելու և Հայաստանի հավաքականում հանդես գալու վերաբերյալ։ Այս մասին «Матч ТВ»‑ին հայտնել է ՀՖՖ մամուլի քարտուղար Հայկ Կարապետյանը․ «Հովհաննիսյանի հետ կապ եղել է։ Այս պահին այլ բան ասել չենք կարող», - ասել են ՀՖՖ-ից։
Հովհաննիսյանը 21 տարեկան է, ունի Ռուսաստանի պատանեկան և երիտասարդական հավաքականներում հանդես գալու փորձ: Նախորդ տարվա ամռանը հարձակվողը «Սպարտակից» վարձավճարով «Օրենբուրգ» էր տեղափոխվել մինչև 2022/23 մրցաշրջանի ավարտը։
Օրենբուրգի թիմի կազմում ֆուտբոլիստը բոլոր մրցաշարերում անցկացրել է 20 հանդիպում, խփել է երեք գնդակ և կատարել մեկ գոլային փոխանցում:

ФФА ведет переговоры с армянским футболистом «Спартака» о приглашении в сборную
Представители Федерации футбола Армении (ФФА) связались с игроком московского «Спартака» Степаном Ованесяном по поводу принятия армянского гражданства и игры в сборной Армении. Об этом «Матч ТВ» сообщил пресс-секретарь ФФА Айк Карапетян. «Был контакт с Оганесяном. На данный момент мы не можем сказать что-либо еще», — заявили в FFA.
Оганесяну 21 год, имеет опыт выступлений в молодежных и юношеских сборных России. Летом прошлого года форвард перешел из «Спартака» в «Оренбург» в аренду до конца сезона 2022/23.
В составе оренбургской команды футболист провел 20 матчей во всех соревнованиях, забил три мяча и сделал одну голевую передачу.