Լիոնել Մեսսին այլևս չի ցանկանում խաղալ ՊՍԺ-ում
Փարիզյան ակումբը ֆուտբոլիստին երկու շաբաթով հեռացրել է առանց թույլտվության Սաուդյան Արաբիա մեկնելու համար: Նա բաց կթողնի «Տրուայի» և «Այաչոյի» դեմ հանդիպումները։
Ինչպես նկարագրում է L’Equipe-ը, արգենտինացին «չի կարող պատկերացնել, որ կվերադառնա կատարվածից հետո և կրկին կխաղա «Պարկ դե Պրենս»-ում, որտեղ իրեն կրկին սուլելու են»:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ փարիզցիների գլխավոր մարզիչ Քրիստոֆ Գալտիեն ցանկանում է, որ Լեոն հեռացումից հետո խաղա թիմի կազմում:
Նշվում է, որ պայմանագիրը խզելու շուրջ բանակցություններ չեն ընթանում: Եթե Մեսսին ցանկանում է ժամանակից շուտ հեռանալ ակումբից, ապա առաջինը պետք է անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկի ։
Լիոնելի պայմանագիրը ֆրանսիական ակումբի հետ նախատեսված է մինչև այս մրցաշրջանի ավարտը: Դրա երկարաձգումը քիչ հավանական է։

Lionel Messi no longer wants to play for PSG
The Paris Club suspended the player for two weeks for traveling to Saudi Arabia without permission. He will miss the matches against Troy and Ajaccio.
As described by L'Equipe, the Argentine "cannot imagine returning after what happened and playing again at the Parc des Princes, where he will be booed again."
Earlier, it was reported that the head coach of the Parisians, Christophe Galtier, wants Leo to play in the team after the dismissal.
It is noted that there are no negotiations on terminating the contract. Messi must take the necessary steps first to leave the club early.