Սպալետին Իտալիայի առաջնությունը հաղթած ամենատարեց մարզիչն է
«Նապոլիի» գլխավոր մարզիչ Լուչիանո Սպալետին դարձել է Իտալիայի առաջնությունում հաղթած ամենատարեց մարզիչը: Ինչպես հայտնում է Opta-ն, իտալացի մասնագետը սկուդետտn վերցրել է 64 տարեկան 58 օրական հասակում, ինչը Ա սերիայի ռեկորդ է:
Հիշեցնենք, որ Իտալիայի առաջնության 33‑րդ տուրի արտագնա խաղում նեապոլցիները 1:1 հաշվով ոչ-ոքի խաղացին «Ուդինեզեի» հետ: «Նապոլին» վաստակեց 80 միավոր և առաջնության ավարտից 5 տուր առաջ անհասանելի դարձավ մրցակիցների համար:
«Նապոլին» երրորդ անգամ նվաճեց ազգային առաջնության ոսկե մեդալները: Ավելի վաղ նեապոլցիները հաղթել էին սկուդետտոյին 1986/87 և 1989/90 մրցաշրջաններում։

Spalletti is the oldest coach to win the Italian championship
Napoli head coach Luciano Spalletti is the oldest to win the Italian championship. As reported by Opta, the Italian specialist took the Scudetto at the age of 64 years and 58 days, which is a Serie A record.
It should be noted that in the away match of the 33rd round of the Italian championship, the Neapolitans drew 1:1 with Udinese. Napoli scored 80 points, and five games before the end of the tournament became inaccessible to rivals.
Napoli won the national championship gold medals for the third time. Earlier, the Neapolitans won the Scudetto in the 1986/87 and 1989/90 seasons.