Մոդրիչը կարող է խաղալ Իսպանիայի գավաթի եզրափակչում
Մադրիդի «Ռեալի» խորվաթ կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչը կարող է խաղալ Իսպանիայի գավաթի եզրափակչում: Կարլո Անչելոտին չի բացառել, որ Մոդրիչը մայիսի 6-ին կկարողանա մասնակցել Իսպանիայի Գավաթի խաղարկության եզրափակչում «Օսասունայի» դեմ խաղին:
«Մոդրիչի հետ կապված լավ նորություն կա. հնարավոր է, որ նա պատրաստ լինի շաբաթ օրը կայանալիք հանդիպմանը», - ասել է Անչելոտին:
Հիշեցնենք, որ «Ռեալի» կիսապաշտպանը ազդրի վնասվածք էր ստացել Լա Լիգայի «Ժիրոնայի» դեմ խաղում (2:4): Հաղորդվում էր, որ վերականգնումը կարող է տևել մինչև 4 շաբաթ, բայց խորվաթը նախատեսում է երկու անգամ կրճատել այդ ժամկետը՝ նախատեսվածից շուտ վերադառնալով խաղադաշտ։

Modric can play in the final of the Spanish Cup
Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric can play in the final of the Spanish Cup. Carlo Ancelotti did not rule out that Modric will be able to participate in the final of the Spanish Cup draw against "Osasuna" on May 6.
"There is good news about Modric. it is possible that he will be ready for Saturday's match," Ancelotti said.
It should be noted that the "Real" midfielder suffered a hip injury in the La Liga game against "Girona" (2:4). It was reported that the recovery could last up to 4 weeks, but the Croatian plans to cut that period in half by returning to the field earlier than planned.