Բռնցքամարտի երիտասարդների ԵԱ. 10 բրոնզե մեդալ և եզրափակչի 3 մասնակից
Երևանում ավարտին մոտեցող բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունում այսօր անցկացվել են կիսաեզրափակիչ փուլի մենամարտերը, որոնց արդյունքներով Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի 9 ներկայացուցիչներ արժանացել են բրոնզե մեդալների: Եվս երեք բռնցքամարտիկներ դուրս են եկել եզրափակիչ և կպայքարեն ոսկե մեդալների համար:
Տղաների պայքարում երիտասարդական ԵԱ-ի բրոնզե մեդալները նվաճել են Հովհաննես Հարությունյանը (48 կգ), Դավիթ Սաֆարյանը (51 կգ), Էրիկ Առստամյանը (54 կգ), Արթուր Մկրտչյանը (63,5 կգ), Յուրա Բաբլումյանը (67 կգ), Արման Միսկարյանը (71 կգ), Արմեն Պողոսյանը (75 կգ), Իշխան Հովսեփյանը (92 կգ) և գերծանր քաշային Ալբերտ Հարությունյանը:
Աղջիկների պայքարում էլ երիտասարդական ԵԱ-ի բրոնզե մեդալին արժանացել է 48 կգ քաշային Լուսինե Գևորգյանը:
Հայաստանի ևս երեք ներկայացուցիչներ՝ Գոռ Ազիզյանը (57 կգ), Աղվան Ալեքսանյանը (80 կգ) և Դավիթ Սիմոնյանը (86 կգ), վստահ հաղթանակներ են տարել կիսաեզրափակչում և դուրս գալով եզրափակիչ՝ կպայքարեն հաղթողի տիտղոսի համար:
Հայ բռնցքամարտիկների ելույթներին տրիբունայից հետևել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը, անվանի բռնցքամարտիկներ, մարզաշխարհի այլ ներկայացուցիչներ, բազմաթիվ երկրպագուներ:
Երիտասարդների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մենամարտերը կկայանան մայիսի 3-ին՝ Երևանի «Միկա» մարզահամալիրում: Մուտքն ազատ է:

На завершающемся в Ереване юношеском чемпионате Европы по боксу сегодня состоялись полуфинальные поединки, по итогам которых 9 представителей мужской сборной Армении удостоились бронзовых медалей. Еще трое боксеров вышли в финал и поборются за золотые медали.
В соревнованиях среди юношей бронзовые медали Юношеского чемпионата Европы завоевали Ованес Арутюнян (48 кг), Давид Сафарян (51 кг), Эрик Арстамян (54 кг), Артур Мкртчян (63,5 кг), Юра Баблумян (67 кг), Арман Мискарян (71 кг), Армен Погосян (75 кг), Ишхан Овсепян (92 кг) и тяжеловес Альберт Арутюнян.
Лусинэ Геворгян, в весовой категории 48 кг, завоевала бронзовую медаль Юношеского чемпионата Европы среди девушек.
Еще трое представителей Армении, Гор Азизян (57 кг), Агван Алексанян (80 кг) и Давид Симонян (86 кг), одержали убедительные победы в полуфинале и будут бороться за звание победителя, когда дойдут до финала.
За выступлениями армянских боксеров с трибуны наблюдали руководитель аппарата премьер-министра РА Араик Арутюнян, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Карен Гилоян, президент Федерации бокса Армении Ованес Овсепян, известные боксеры, другие представители спортивного мира и множество болельщиков.
Финал молодежного чемпионата Европы состоится 3 мая в спортивном комплексе «Мика» в Ереване. Вход бесплатный.