Մենք դեռ կարող ենք հաղթել ԱՊԼ-ում, քանի որ առջևում դեռ հինգ խաղ կա. Արտետա
Միկել Արտետան հավատում է, որ «Արսենալը» դեռ կարող է հաղթել ԱՊԼ-ում: ԱՊԼ-ի 33-րդ տուրի «Էթիհադ Ստեդիուում» տեղի ունեցած հանդիպմանը «Արսենալը» 1:4 հաշվով պարտվեց «Մանչեսթեր Սիթիին»: «Քաղաքայինները» մեկ միավորով գերազանցում են «Արսենալին» մրցաշարային աղյուսակում՝ մեկ խաղ պակաս ունենալով:
«Որոշ ժամանակ պահանջվեց, որպեսզի ուշքի գանք այն բանից հետո, ինչ տեղի ունեցավ «Էթիհադում»։ Մենք չենք ցանկանում համակերպվել դրա հետ, բայց պետք է ընդունենք այն փաստը, որ նրանք խաղը տեղափոխեցին այլ մակարդակ: Մենք այդ մակարդակին չհասանք, նրանք մեզնից լավն էին և արժանի էին հաղթանակի։
Արժե ընդունել, որ մենք դեռ պետք է աշխատենք։ Պետք է ավելի համեստ լինել, կարողանալ ընդունել սեփական թույլ կողմերը և աշխատել ավելի լավը դառնալու համար: Բայց մենք ունենք նաև շատ ուժեղ կողմեր, և ես կարծում եմ, որ վերջին 10 ամիսների ընթացքում մեզ շատ բան է հաջողվել ։
Չեմպիոնական մրցավազքը այժմ մեր ձեռքում չէ: Մեր ձեռքերում է միայն փորձել հաղթել այն խաղերը, որոնք մնացել են խաղալ, իսկ մնացածը կախված է «Սիթիից»։
Մենք հասել ենք նրան, ինչին դժվար է հասնել, և մենք դեռ կարող ենք հաղթել ԱՊԼ-ում, քանի որ առջևում դեռ հինգ խաղ կա, և շատ բան կարող է տեղի ունենալ: Մենք պետք է մոռանանք անցյալ շաբաթ տեղի ունեցածի մասին, դասեր քաղենք դրանից և կենտրոնանանք հաջորդ լոնդոնյան դերբիի վրա և ամեն ինչ շտկենք», – ասել է «Արսենալի» գլխավոր մարզիչը:

We can still win the Premier League because there are still five games to go; Arteta
Mikel Arteta believes Arsenal can still win the Premier League. Arsenal lost to Manchester City with a score of 1:4 in the 33rd round of the Premier League at Etihad Stadium. City are one point ahead of Arsenal in the table with a game in hand.
"It took us a while to come to our senses after what happened at the Etihad." We don't want to put up with it, but we must accept that they took the game to another level. We did not reach that level; they were better than us and deserved to win.
It is worth admitting that we still have to work. It would be best if you were more humble, able to accept your weaknesses and work to improve. But we also have many strengths and have achieved a lot in the last ten months.
The championship race is now out of our hands. We only have to try to win the games left to play, and the rest depends on "City."
We have achieved what is challenging and can still win the Premier League because there are still five games to go, and a lot can happen. We have to forget about what happened last week, learn from it, focus on the next London derby, and fix everything," said Arsenal's head coach.