«Բարսելոնան» չի կարողանում Լա Լիգայի հետ համաձայնեցնել ֆինանսական պլանը
«Բարսելոնան» չի կարողանում համաձայնության գալ Լա Լիգայի հետ նոր ֆինանսական ծրագրի շուրջ: Ինչպես հաղորդում է Diario Sport-ը, կատալոնական ակումբի ղեկավարությունը մի քանի շաբաթ անհաջող փորձում է լիգայի ներկայացուցիչների հետ համաձայնեցնել ֆինանսական ֆեյր-փլեյի հարցի լուծման տարբերակները:
Ակումբի ծախսերը խիստ գերազանցում են եկամուտները, ինչի պատճառով «Բարսայի» նկատմամբ մի շարք սահմանափակումներ են մտցվել: «Բարսելոնան» պետք է նվազեցնի իր ծախսերը առնվազն 200 միլիոն եվրոյով (որոշ աղբյուրներ հայտնում են 350 միլիոն գումարի մասին): Ակումբի ղեկավարները գիտեն, որ այդ պահանջների կատարումը դժվար կլինի, այդ պատճառով էլ բանակցություններ են սկսել Լա Լիգայի հետ՝ հույս ունենալով գտնել խնդրի լուծման տարբերակը, որը կօգնի «բլաուգրանային» ուժեղացնել կազմը:
Տարբերակների շարքում, որոնք հայտարարել են, երեք տարվա ընթացքում ծախսերի կրճատումն է եղել, սակայն կողմերը համաձայնության չեն եկել: Լա Լիգան կարծում է, որ «Բարսայի» համար չափազանց դժվար կլինի համապատասխանեցվել հմանված պահանջներին:
Լիգայի սահմանափակումները կատալոնացիներին թույլ չեն տալիս գրանցել Գավիի, Ռոնալդ Արաուխոյի և Սերժի Ռոբերտոյի պայմանագրերը: Դա կարող է նաև խանգարել ամառային տրանսֆերների իրականացմանը. Ակումբը մտադիր է ձեռք բերել Լիոնել Մեսիին, Իլկայ Գյունդոգանին և Ինիգո Մարտինեսին:

Barcelona cannot agree on a financial plan with La Liga
Barcelona cannot agree with La Liga on a new financial plan. As reported by Diario Sport, the leadership of the Catalan club has been unsuccessfully trying for several weeks to agree with the league representatives on the options for solving the issue of financial fair play.
The club's expenses greatly exceed the revenues, so several restrictions have been imposed on Barca. Barcelona must reduce costs by at least 200 million euros (some sources report 350 million). The club's leaders know that meeting these demands will be difficult, so they have started negotiations with La Liga, hoping to find a solution to the problem that will help the Blaugrana strengthen the squad.
Among the options that have been announced is a three-year cost reduction, but the parties have yet to reach an agreement. La Liga believes it will take much work for Barca to meet such demands.
League restrictions prevent the Catalans from signing the contracts of Gavi, Ronald Araujo, and Sergi Roberto. It can also control the implementation of summer transfers. The club intends to sign Lionel Messi, Ilkay Gundogan, and Inigo Martinez.