«Երբ նրանք եկան «Արսենալ», շաբաթներ անց ասացին, որ կարող են հաղթել ԱՊԼ-ում». Արտետան՝ Զինչենկոյի և Ժեզուսի մասին
Լոնդոնյան ակումբի գլխավոր մարզիչ Միկել Արտետան հայտարարել է, որ «Արսենալի» ֆուտբոլիստները հավատում էին ԱՊԼ-ի հաղթանակին դեռ օգոստոսից:
Հարցին՝ ինչպես են թիմին ընտելացել այնպիսի փորձառու խաղացողներ, ինչպիսիք են Զինչենկոն և Ժեզուսը, Արտետան նշել է, որ ամենասովորական ձևով․ «Երբ նրանք եկան, իսկ թե որտեղ էին խաղում, բոլորը գիտեն, 2-3 շաբաթ անց ասացին՝ մենք կարող ենք հաղթել ԱՊԼ-ում: Դա սկսվել է օգոստոսից։ Չի կարելի ասել, որ այժմ մենք ապավինում ենք միայն նրանց։ Տիտղոսի համար պայքարի գործընթացը վաղուց է սկսվել», - ասել է «Արսենալի» գլխավոր մարզիչը:
«Արսենալը» ԱՊԼ մրցաշարային աղկուսակը գլխավորում է երկար ժամանակ և այսօր սկզբունքային խաղում կմրցի «Մանչեսթր Սիթիի» դեմ, որը մոտակա հակառակորդն է։

"When they came to Arsenal, weeks later they said they could win the Premier League," Arteta on Zinchenko and Jesus
Mikel Arteta, the head coach of the London club, stated that Arsenal players believed in winning the Premier League since August.
Asked how experienced players like Zinchenko and Jesus got used to the team, Arteta said that in the most usual way: "When they came and where they played, everyone knows, after 2-3 weeks, they said we could win the Premier League. It started in August. It cannot be said that now we rely only on them. "The process of fighting for the title has started long ago," said Arsenal's head coach.
Arsenal has been leading the EPL tournament group for a long time, and today it will compete against Manchester City, the nearest opponent, in an actual match.