Չեմպիոնական երթը Եվրոպայի առաջնություններում շարունակում են սամբիստները
Իսրայելի Հայֆա քաղաքում մեկնարկած սամբոյի Եվրոպայի առաջնության մեկնարկային օրը հայ սամբիստները հաջող են սկսել մրցելույթները և նվաճել են առաջին մեդալները, հայտնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան։
Մարզական սամբոյի 64 կգ և 79 կգ քաշային կարգերում բրոնզե մեդալների են արժանացել համապատասխանաբար Նարեկ Դալլաքյանը և Բորիս Շատվերյանը, մարտական սամբոյի՝ 58 կգ կարգում՝ Մխիթար Մխիթարյանը, իսկ մարզական սամբոյի 98 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Արսեն Խանջյանը, պարզապես գերազանց ելույթներ է ունեցել:
Արսեն Խանջյանը նախ հաղթել է Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Չեռնոսկուլովին, ապա ադրբեջանցի Ջավադզադեին, իսկ եզրափակչում՝ Վրաստանի ներկայացուցիչ Դավիդի Լոռիաշվիլուն և հռչակվել է Եվրոպայի չեմպիոն:
Հիշեցնենք, որ Եվրոպայի առաջնությունը կտևի մինչև ապրիլի 23-ը: Վաղն ասպարեզ կմտնեն մարզական սամբոյից Տիգրան Կիրակոսյանը /5 8կգ/, Արամ Աղաջանյանը /71 կգ/, Վահագն Չալյանը /88 կգ/, Նորիկ Խուրշուդյանը /+98 կգ/, կանանց մրցապայքարում՝ Վարսիկ Գրիգորյանը /54 կգ/ և մարտական սամբոն ներկայացնող Արման Ավանեսյանը /98 կգ/:

Sambists continue their championship march in the European championships
On the opening day of the European Sambo Championship in Haifa, Israel, Armenian Sambo players successfully started the competition and won the first medals, reports the Armenian Sambo Federation.
Narek Dallakyan and Boris Shatveryan won bronze medals in the 64 kg and 79 kg weight categories of sports sambo, respectively, Mkhitar Mkhitaryan in the 58 kg category of combat sambo, and Arsen Khanjyan, who plays in the 98 kg weight category of sports sambo, had simply excellent performances.
Arsen Khanjyan first defeated Russian representative Chernoskulov, then Azerbaijani Javadzadeh, and in the final, Georgian representative Davidi Loriashvili was declared European champion.
It should be noted that the European Championship will last until April 23. Tigran Kirakosyan /5 8 kg/, Aram Aghajanyan /71 kg/, Vahagn Chalyan /88 kg/, Norik Khurshudyan /+98 kg/, women's competition Varsik Grigoryan /54 kg/ and Arman Avanesyan representing combat sambo will enter the arena tomorrow. 98 kg/