Իսպանական սկանդալը խորանում է. Լապորտան մեղադրել է «Ռեալի» ղեկավարությանը
Այս րոպեներին «Բարսելոնան» մամուլի ասուլիս է անցկացնում՝ նվիրված տեխնիկական մրցավարական կոմիտեի նախկին փոխնախագահին վճարումներ կատարելու գործին («Նեգրեյրայի գործ»):
«Ցանկանում եմ նշել «Ռեալ»-ի մասնակցությունը, որպես մասնավոր մեղադրող, դատական գործընթացին։ Ակումբ, որը պնդում է, որ իրեն ճնշված է զգում, որին միշտ դուր են եկել մրցավարները, որը համարվում էր ռեժիմի թիմ (խոսքը 1939-1975 թվականներին Իսպանիայի բռնապետ Ֆրանցիսկո Ֆրանկոյի կառավարման մասին է) և մոտ էր քաղաքական և տնտեսական էլիտային:
Կարծում եմ՝ հարկ է հիշեցնել, որ յոթ տասնամյակի ընթացքում CTA-ի նախագահների մեծ մասը (տեխնիկական մրցավարական հանձնաժողով) եղել են Մադրիդի «Ռեալի» նախկին աշխատակիցներ, խաղացողներ կամ ղեկավարներ, որոշ դեպքերում՝ բոլորը միասին: Նրանք այն մարդիկ են, որոնք 70 տարի նշանակել են նրանց, որոնք պետք է արդարություն իրականացնեին խաղադաշտում», - ասել է «Բարսելոնայի» նախագահը:

The Spanish scandal deepens. Laporta blamed the Real management
At the moment, Barcelona is holding a press conference dedicated to the case of making payments to the former vice president of the technical refereeing committee (the Negreira case).
"I would like to mention the participation of Real as a private prosecutor in the judicial process. A club that claims to feel oppressed, always selected by referees, considered a regime team (referring to the rule of Spanish dictator Francisco Franco from 1939-1975), and close to the political and economic elite.
It's worth reminding that most of the presidents of the CTA (technical refereeing committee) over seven decades have been former Real Madrid employees, players, or managers, in some cases altogether. They are the people who appointed those who should have done justice on the field for 70 years," said the president of Barcelona.