Սպերցյանը շարունակում է մնալ «Ֆիորենտինայի» տրանսֆերային թիրախը
Հոլանդական «Ֆեյենորդն» այլևս չի դիտարկում ռուսական «Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի հետ պայմանագիր կնքելու հնարավորությունը, սակայն ֆուտբոլիստի ծառայություններով նախկինի պես հետաքրքրված է իտալական «Ֆիորենտինան»։ Այս մասին հաղորդում է ռուսական Sport24-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին:
Ըստ սպորտային լրատվականի՝ «Ֆեյենորդում» դիտարկել են 2023 թվականի ամռանը Սպերցյանի տեղափոխության տարբերակները, սակայն անձամբ ֆուտբոլիստը հասկացրել է, որ մտադիր է մրցաշրջանն անցկացնել «Կրասնոդարում»:
«Թոփ-5 առաջնություններից Սպերցյանի նկատմամբ հետաքրքրությունը մինչ օրս պահպանում է «Ֆիորենտինան»»,- ասել է աղբյուրը:
Նշենք, որ ընթացիկ մրցաշրջանում Սպերցյանը ակումբի կազմում անցկացրել է 30 հանդիպում, որոնցում դարձել է 12 գոլի և 10 գոլային փոխանցման հեղինակ: Հայաստանի հավաքականի կազմում անցկացրած 15 խաղում նրա ակտիվում կա 3 գոլ։

Spertsyan remains the transfer target of Fiorentina
Regarding its sources, the Russian Sport24 reported that the Dutch club Feyenoord is no longer considering signing a contract with the midfielder of the Russian club Krasnodar and the Armenian national team, Eduard Spertsyan. However, the Italian club Fiorentina is still interested in the player's services.
According to the sports news, Feyenoord considered the transfer options of Spertsyan in the summer of 2023, but the football player himself made it clear that he intends to spend the season in Krasnodar.
"Fiorentina is still interested in Spertsyan from the top-5 leagues," the source said.
In the current season, Spertsyan played 30 matches for the club, scoring 12 goals and ten assists. He has three goals in the 15 games he played for the Armenian national team.