«Մենք ցանկանում ենք ևս մեկ կախարդական գիշեր անցկացնել «Բեռնաբեուում». Անչելոտի
Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Կարլո Անչելոտին հայտարարել է, որ թիմը հուզված է Լոնդոնի «Չելսիի» հետ չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակիչի առաջին խաղից առաջ։ Նա նաև խոսել է կիսապաշտպան Ֆեդերիկո Վալվերդեի վիճակի մասին «Վիլյառելի» խաղացող Ալեխանդրո Բաենայի հետ կոնֆլիկտից հետո:
Նշենք, որ շաբաթ օրը Իսպանիայի առաջնության հերթական տուրի՝ «Վիլյառեալի» հետ խաղից հետո (2:3) Վալվերդեն ավտոբուսի կայանատեղիում կոնֆլիկտի մեջ է մտել Բաենայի հետ՝ ապտակելով նրան: Հարձակման պատճառը կապված է «Վիլյառեալի» խաղացողի կողմից խաղի ընթացքում Վալվերդեի ընտանիքի հասցեին արված հայտարարությանը:
«Վաղվա հանդիպումը վճռորոշ չէ, բայց այն կարող է մեզ առավելություն տալ։ Մենք հուզված ենք և ցանկանում ենք ևս մեկ կախարդական գիշեր անցկացնել «Բեռնաբեուում։ Լեմպարդը ֆանտաստիկ պրոֆեսիոնալ է։ Նա շատ լավ գիտի, թե ինչ կարող է տեղի ունենալ նման խաղում և ինչպես պատրաստել իր խաղացողներին հանդիպմանը։ Նա լավ կաշխատի այնքան ժամանակ, քանի դեռ «Չելսիում» է։ Ես, իհարկե, տխուր եմ թիմում տիրող իրավիճակի պատճառով։ Ես աջակցում եմ «Չելսիին», բայց վերադառնալ այնտեղ՝ ոչ։ Հուսով եմ՝ Լեմպարդը հիանալի աշխատանք կկատարի:
Ինչ վերաբերվում է Վալվերդեին, նա լավ է, մարզվում է։ Վաղը պատրաստվում է ամեն ինչ անել դաշտում, ինչպես միշտ: Չէի ցանկանա խոսել այն մասին, թե ինչ է տեղի ունեցել»,- Անչելոտիի խոսքն է մեջբերել իսպանական AS-ը։

"We want to spend another magical night at the Bernabeu." Ancelotti
The head coach of Real Madrid, Carlo Ancelotti, stated that the team is excited before the first leg of the Champions League quarter-finals against Chelsea in London. He also spoke about the condition of midfielder Federico Valverde after the conflict with Villarreal's Alejandro Baena.
It should be noted that after the match with "Villarreal" (2:3) in the regular round of the Spanish championship on Saturday, Valverde got into a conflict with Baena in the bus parking lot, slapping him. The reason for the attack is related to a statement made by a Villarreal player during the match against Valverde's family.
"Tomorrow's match is not decisive, but it can give us an advantage. We are excited and looking forward to another magical night at the Bernabeu. Lampard is a fantastic professional. He knows very well what can happen in such a game and how to I prepare his players for the match. He will work well as long as he is at Chelsea. Of course, I am sad because of the situation in the team. I support "Chelsea" but not want to return there. I hope Lampard does a great job.
As for Valverde, he is fine; he is training. Tomorrow is going to do everything in the field as always. I would not like to talk about what happened," Spanish AS quoted Ancelotti as saying.