«Բայերը», «Ֆրայբուրգը, Մյունխենգլադբախի «Բորուսիան» և «Ինտերը» հետաքրքրված են Սպերցյանի ծառայություններով
Ըստ Metaratings.ru կայքի՝ գերմանական Բունդեսլիգան ներկայացնող «Բայերը», «Ֆրայբուրգը» և Մյունխենգլադբախի «Բորուսիան» ակտիվորեն հետևում են «Կրասնոդարի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի խաղին:
Ըստ կայքի՝ ֆուտբոլիստը հայտնվել է նաև իտալական ակումբների հետաքրքրությունների շրջանակում, որոնցից մեկը Միլան քաղաքը ներկայանող մյուս ակումբն է՝ «Ինտերն»-ը:
Ինչպես հայտնում է մեր աղբյուրը, Բունդեսլիգայի ակումբների սկաուտները գալիս, հետևում էին ֆուտբոլիստի խաղին՝ ի տարբերություն իտալական ակումբների: Ֆուտբոլիստի առաջնահերթությունը առաջիկա տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում եվրոպական թոփ-5 լիգաներ տեղափոխվելն է:
Ավելի վաղ Metaratings.ru հաղորդել էր, որ «Բորուսիան» ամռանը փորձել է պայմանագիր կնքել Սպերցյանի հետ, սակայն ակումբները համաձայնության չեն հասել: Այժմ գերմանական թիմը վերսկսել է հետաքրքրություն ցուցաբերել տրանսֆերի ուղղությամբ։
Հիշեցնենք, որ իտալական La Gazzetta dello Sport պարբերականը գրել էր, որ «Միլանը» պատրաստվում է տրանսֆերային առաջարկ կատարել «Կրասնոդարի» հայազգի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի համար։ Նշվում էր, որ «ռոսոներիները» 8 մլն եվրո են պատրաստվում առաջարկել Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստի համար։

Bayer, Freiburg, Borussia Mönchengladbach and Inter are interested in Spertsyan's services.
According to the website Metaratings.ru, Bayern Munich, Freiburg, representing the German Bundesliga, and Borussia Munich actively follow the match between Krasnodar and the midfielder of the Armenian national team, Eduard Spertsyan.
According to the website, the football player is also interested in Italian clubs, including Inter Milan.
According to our source, the scouts of the Bundesliga clubs came and watched the football player's game, unlike the Italian clubs. The player's priority is to move to the top-5 European leagues during the upcoming transfer window.
Metaratings.ru reported that "Borussia" tried to sign a contract with Spertsyan in the summer, but the clubs did not agree. Now the German team has renewed interest in the transfer direction.
Let's remind you that the Italian newspaper La Gazzetta dello Sport wrote that Milan will make a transfer offer for Krasnodar Armenian midfielder Eduard Spertsyan. It was mentioned that the Rossoneri would offer 8 million euros for the football player of the Armenian national team.