«Բարսան» պատրաստվում է Մեսսիին առաջարկել նույն աշխատավարձը, ինչ՝ Լևանդովսկուն է տալիս
Ինչպես հայտնում է «Telemundo Deportes»-ի և «Fox Sports»-ի լրագրող Վերոնիկա Բրունատին, ՊՍԺ-ի հարձակվողին մինչև 2025թ․ կառաջարկեն պայմանագիր «1+1» մեխանիզմով՝ Ռոբերտ Լևանդովսկու աշխատավարձով, ով, ըստ վերջին տվյալների, ամսական ստանում է 2,17 միլիոն եվրո՝ հարկերը ներառյալ:
Լիոնելին կառաջարկեն նաև ակումբի հովանավորչական եկամուտներից որոշ տոկոս։ Բացի այդ, «Բարսելոնան» մտադիր է արգենտինացու համար հրաժեշտի հանդիպում կազմակերպել «Կամպ Նոու» լեփ-լեցուն տրիբունաներում:
Լիոնել Մեսիի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ ավարտվում է հունիսին: Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ փարիզյան ակումբը պատրաստ է հրաժարվել հարձակվողից:

Barca is going to offer Messi the same salary as Lewandowski
Telemundo Deportes and Fox Sports reporter Veronica Brunati said the PSG forward will be signed until 2025. will offer a 1+1 contract with the salary of Robert Lewandowski, who, according to the latest data, receives 2.17 million euros per month, including taxes.
Lionel will also be offered a percentage of the club's sponsorship income. In addition, Barcelona intends to organize a farewell match for the Argentinian in the packed stands of Camp Nou.
Lionel Messi's contract with PSG expires in June. It was reported earlier that the Parisian club is ready to give up the striker.