««Սուպեր լիգայի» հիմնադիրները «Կարմիր գլխարկ»-ի գայլն են, որը պատրաստ է ուտել տատիկին». ՈւԵՖԱ-ի նախագահ
ՈւԵՖԱ-ի նախագահը «Սուպեր լիգայի» հիմնադիրներին համեմատել է «Կարմիր գլխարկը» հեքիաթի հերոսի հետ․ «Նրանք ասում են, որ ցանկանում են փրկել ֆուտբոլը, բայց ճշմարտությունն այն է, որ Սուպեր լիգայի հիմնադիրները կարմիր գլխարկի գայլն են, որը պատրաստ է ուտել տատիկին: Բարեբախտաբար, ոչ ոք չի մահացել:
Սա եսասիրության, ագահության դրսևորում է, որը վեր է համերաշխությունից։ Ամոթալի սուտ. ժառանգներ՝ շինարարների փոխարեն: Նրանք պայքարում են ֆինանսական շահի համար, ոչ թե գավաթների:
Ֆուտբոլը սպորտ է մարդկանց համար: Ֆուտբոլի սեփականաշնորհումը միֆ է, և դա պետք է փոխել։ Առաջնությունները մեր նախագծի անկյունաքարն են։ Մենք ունենք ԵՄ և Եվրոպական ֆուտբոլային ակումբների ասոցիացիայի աջակցությունը, և մենք շնորհակալություն ենք հայտնում Նասեր ալ-Խելայիֆիին:
Եթե ֆուտբոլում և հասարակության մեջ հարուստների և աղքատների միջև անջրպետը մեծանա, մոդելը կարող է կենսունակ չլինել: Ինչ-որ բան պետք է անել նաև միջին խավի համար։ Դրա համար մենք ավելացրել ենք մրցումների քանակը, օրինակ, ստեղծել ենք կոնֆերենցիաների լիգա»,- այս մասին Ալեքսանդր Չեֆերինն ասել է ՈւԵՖԱ-ի կոնգրեսում։

"The founders of the "Super League" are the wolf of the "Red Hood" who is ready to eat the grandmother," President of UEFA
The UEFA president compared the founders of the "Super League" to the hero of the fairy tale Little Red Riding Hood." "They say they want to save football, but the truth is that the founders of the Super League are like the wolf in Little Red Riding Hood, ready to eat grandma. Fortunately, no one died.
This is a manifestation of selfishness and greed, which is beyond solidarity. Shameful lie. Inheritors instead of constructors. They fight for financial gain, not trophies.
Soccer is a sport for people. The privatization of football is a myth, and it must be changed. Championships are the cornerstone of our project. We have the support of the EU and the Association of European Football Clubs, and we thank Nasser Al-Khelaifi.
If the gap between rich and poor in football and society widens, the model may not be viable. Something should be done for the middle class as well. That is why we have increased the number of competitions; for example, we have created a conference league," Alexander Ceferin said at the UEFA Congress.